11 Mayıs  2021 Salı  ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

 

Yahudi Haham İsrail’in amacını açıkladı

Uluslararası Siyonizm Karşıtı Yahudiler Örgütü Sözcüsü Haham Dovid Feldman, İsrail’in saldırılarına tepki göstererek, asıl amaçlarının Yahudi halkının sempatisini kazanmak ve ‘Bakın biz tehlikedeyiz, Filistinliler bizim için tehdit’ algısı oluşturarak savaş çıkarmak olduğunu söyledi.

İsrail'e karşı 'Kudüs'ün Kılıcı' operasyonu başlatıldı

Gazze'deki direniş grupları, İsrail ile gerginliğin tırmanmasıyla eş zamanlı olarak "Kudüs'ün Kılıcı" adını verdikleri operasyonları başlattıklarını duyurdu.

 

Rusya’da okula silahlı saldırı

Rusya'ya bağlı Tataristan'ın başkenti Kazan'da bir gencin okula silahlı saldırıda bulunduğu açıklanırken.  olayda 11 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

 

 

Sırada salgına karşı yeni bir önlem haberi var

HES uygulamasında ‘Aşı kartı’ dönemi

Normalleşme sürecinde İki doz aşı olmuş kişilere e-Nabız üzerinden ‘aşı kartı’ oluşturma imkânının verilmesiyle yeni bir dönemin başlaması bekleniyor.

Sanayi üretimi verisi açıklandı

Sanayi üretim endeksi, martta aylık bazda yüzde 0,7, yıllık bazda ise yüzde 16,6’ya  yükseldi.

 

Kamu işçilerine ilave tediye ödemeleri bugün yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, 700 bini aşkın kamu işçisinin ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Futbol camiasından Filistin’e destek

 

Aralarında Paul Pogba, Riyad Mahrez ve Franck Ribery gibi yıldız isimlerin bulunduğu dünyaca ünlü futbolcular sosyal medya paylaşımlarıyla Filistin'e destek verdi.

 

Yorumlar 13 Yorum Var
 • Murat 12.05.2021 02:11
  Tüm Müslüman devletler Sinagoglar kapatmalıdır.
 • Mrrr 12.05.2021 00:14
  İnşallah soyunuz kurur...
 • efendiler 11.05.2021 23:07
  gerçekler rumuzlu kişiye bir bizdemi coronadan insanlar ölüyor dünyada toplam ölü sayısından haberin varmı yada coronayı çinlilerle birlikte siyonist şirketlerin ürettiğinden.chp iktidarda olsaydı ibb atlara sahip çıktığı gibi sanada sahip çıkardı.
 • Irmann 11.05.2021 21:39
  Israil hazreti isa peygamberi neden carmiha asti ve öldürdü israil naletlenmis bir kavimdir bunlarin sonunu yüce allah mutlaka verecektir.
 • 567 11.05.2021 20:30
  avrupa ABD RUSYa nato israil medyaları filistini kötülüyorlar sizde dünya zalim alçak medyalarıyla iyi mücadele edin yalan haberlerin önüne geçin bu ümmetin kavgasıdır sadece filistine araplara ait değildir allaha yürekten inanan tüm müslümanlara ait durumdur mücadele kaçınılmaz zalimlere karşı her an hazırlıklı olunmalı
Daha fazla yorum görüntüle