13 Mayıs  2021 Perşembe  ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 


 

Elon Musk piyasaları sarstı!

Tesla'nın Üst Yöneticisi Elon Musk, şirketin araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurdu. Musk'ın açıklamasının ardından Bitcoin yüzde 18 düşerek 46 bin dolar seviyelerine geriledi.

Aşılamada yeni dönem

Koronavirüs aşılamasında yeni bir aşamaya geçiliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının eşlerinin de aşılamaya başlanacağını açıkladı. Sağlık çalışanlarının eşleri bugünden itibaren aşı randevularını alabilecek.


 

Ayasofya-i Kebir Camii'nde bayram namazı

24 Temmuz 2020 yılında yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde 87 yıl sonra ilk kez Ramazan Bayramı namazı kılındı. Bayram namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş elindeki kılıçla bayram hutbesi için minbere çıktı.

Mescid-i Aksa'ya akın

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid'i Aksa'da bir araya gelen Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını kıldı. İsrail güçlerinin müdahalelerine rağmen Filistinli Müslümanlar, Mescidi Aksa'ya akın etti.
 


Direniş büyüyor, Netanyahu panikte

İsrail’in alevlendirdiği ateş kendisini yaktı. Batı Şeria ve Gazze’de başlatılan direnişe, İsrail’de yaşayan Filistinliler de dahil oldu. Çatışmalar nedeniyle OHAL ilan edildi. Netanyahu da apar topar büyük olayların çıktığı Akka’ya gitti.
 

ABD yine şaşırtmadı! Skandal açıklama

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüştüğünü belirterek  “Binlerce roket topraklarına düşerken İsrail'in kendini savunma hakkı var." dedi.
 


UEFA finali İstanbul'dan alıyor

UEFA, İstanbul'dan alınacağı iddia edilen 29 Mayıs'taki Şampiyonlar Ligi finalinin, nerede oynanacağı hakkında yeni bir duyuru yapılacağını açıkladı.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Tct 14.05.2021 00:07
  Kumarbazlara müstehak
 • fikret 13.05.2021 23:14
  yeni nesil chp nin ne olduğunu bilemediği gibi para piysalarındada amerikaya olan hayranlıklarından musk a yem oldular .akılları sıra musk onları zengn edecek .amerikada çöp bidonlarının yanlarında evsizlerin yemek savaşları var .kendi milletini doyurmuyor bizi amerikan hayranı gençlerimizi doyuracak .çok beklersiniz gençler . çok akıllısınız ya babalarınızı amcalarınızı beğenmiyorsunuz
 • Vay bee 13.05.2021 20:47
  Alçak Namussuzca Bir Davranış söz konusu ....
 • İso 13.05.2021 19:08
  Kaybedene acımıyorum.
 • Maske 13.05.2021 17:32
  Adam işi biliyor. Önce yatırıyor. Sonra çekiyor. Bildiğiniz balina. Büyük balık küçükleri yutar.
Daha fazla yorum görüntüle