08 Haziran  2021 Salı ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

Koronavirüsün alfa varyantının gizemi çözüldü!

İlk olarak geçen aralık ayında İngiltere ortaya çıkan koronavirüsün alfa varyantı, Türkiye de dâhil olmak üzere 50’yi aşkın ülkede tespit edildi ve nisan ayında baskın hale geldi. ABD’de yapılan yeni bir çalışma, koronavirüsün orijinal halinden daha bulaşıcı olan mutasyonlu virüsün insanların bağışıklık sisteminden kaçabildiğini ortaya koydu.

İzmir depremiyle ilgili iddianame hazırlandı

İzmir’de meydana gelen depremin ardından başlatılan soruşturma kapsamında 10’u tutuklu 29 kişi hakkında iddianame hazırlandığı açıklandı.

Can Dündar için kırmızı bülten çıkarıldı

Can Dündar için silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan ayrılan dosyası kapsamında hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.

Türkiye ABD'nin yeni S-400 teklifini reddetti

ABD, Türkiye’den S-400 hava savunma sistemlerini aktive etmediğine ve etmeyeceğine ilişkin yazılı bir taahhüt istedi. Ancak Ankara bu teklifi reddetti.

İstanbul Havalimanı'nda en yüksek uçuş sayısına ulaşıldı

İstanbul Havalimanı'nda 6 Haziran pazar günü gerçekleşen 705 uçuş ile koronavirüs döneminde en yüksek uçuş sayısına ulaşıldı.

Bitcoin’de sert değer kaybı

ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın "Bitcoin bana sahtekarlık gibi görünüyor" sözleri, kripto para piyasaların çakılmasına neden oldu.

Basketbol Süper Ligi'nde şampiyon Anadolu Efes!

ING Basketbol Süper Ligi play-off finalinin üçüncü maçında Fenerbahçe Beko'yu 93-66 yenen Anadolu Efes, seriyi 3-0 kazanarak 2020-2021 sezonunun şampiyonu oldu.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Doğrucu 08.06.2021 17:44
    Bu durumda Anadolu Efes'i tebrik ederiz.
  • Aziz 08.06.2021 17:24
    Yalana bak bağışıklık sisteminden kacabiliyorsa ilaçsız, c vitamini ile udi hindi ile nasıl yendi insanlar bunu. Son çırpınışları son. Yalanlar bir bir orataya çıkıyor. Serhat Dindir sonuna kadar haklı belgelerle ortaya kondu