14 Haziran  2021 Pazartesi ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 


Türkiye bir ilki yaşadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada bir günde yapılacak en yüksek doz miktarına bugün çıkılacağını duyurdu. Koca mesajının devamında, "Kısa süreliğine geçerli bir ilk" diyerek, bu rekorun yakın zamanda aşılacağının sinyalini de vermiş oldu.

Koronavirüs belirtileri değişti

Bilim insanları koronavirüsün 'ilk döneme göre daha farklı davrandığını'na dikkat çekti. Yapılan araştırmaya göre, artık daha az insan tat alma duyularını kaybediyor. Baş ağrısı, boğaz ağrısı ve burun akıntısı ise artık en çok bildirilen Covid-19 semptomları.

Maskesiz hayat 2022'de

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, 2022 yılında maskesiz hayatın başlayacağını belirtti. Tükek, Hindistan varyantının kendilerini endişelendirdiğini belirterek, "Biraz daha dikkat edilmesi gereken bir virüs."  uyarısında bulundu.
 


Yunanistan'ın derdi Türk İHA'ları

Yunanistan Türk İHA'larını gündeminden düşürmüyor. Son olarak Yunan Real gazetesindeki bir haberde "Durum çoktan kontrolden çıktı. Türk İHA’ları ile ne yapacağız?.. Türkiye 20 yıldır İHA teknolojisine yatırım yapıyor." ifadelerine yer verildi.
 

İsrailliler Netanyahu'nun gidişini kutladı!

İsrailliler, 12 yılı aşkın süredir aralıksız başbakanlık yapan Binyamin Netanyahu döneminin sonra ermesini kutladı. Sokaklara dökülen binlerce İsrailli, sık sık "Bu ülke bizim, Netanyahu gitti", "Netanyahu hapse" sloganları attı.
 

Sırada ekonomi haberimiz var…
 

Elon Musk bir tweetle ortalığı karıştırdı

Elektrikli araç üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın, araç satışlarında yeniden Bitcoin kabul etmeye başlayacağını açıklamasının ardından, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi 39,000 doların üzerine yükseldi.

 


 

Türkiye-Galler maçına Portekizli hakem

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çarşamba günü oynanacak Türkiye - Galler maçının hakemi belli oldu. Karşılaşmayı Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Artur Dias yönetecek.

 

Yorumlar 1 Yorum Var
  • kayserili 14.06.2021 22:29
    barscil israililere selamlar