Ağrı Belediyesi'nde yapılan toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda ücretlerine bin liralık artış sağlanan işçiler, meşaleler yakıp kutlama yaptı. Sözleşmenin imzalanmasının ardından işçiler Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ile birlikte halay çekti.

Belediye önünde düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza töreni programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Savcı Sayan, kimsenin kimseden üstün olmadığını ve her zaman işçilerin yanında yer aldıklarını söyledi.

İşçilere yardımcı olmak için her zaman ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirten Sayan, şu değerlendirmede bulundu:

"Gönlümden geçen yüksek zamlar var ama emin olun bütün imkanları zorlayarak size bu zammı verdik. Allah size ve çocuklarınıza bu parayı sağlıklı bir şekilde yemeyi ve yedirmeyi nasip etsin. Biz kimseyi kendimizin aşağı görmüyoruz. Ya da o işçi ben belediye başkanıyım şeklinde gördüğüm gün Allah bana ölümü nasip etsin. Benim yüreğim her zaman sizin yüreğinizin altındadır. Siz her zaman benim başımın tacısınız. Ne olursunuz siz de belediyenize sahip çıkın. Gönül rahatlığı içerisinde hepinizin maaşlarına net bin lira zam yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."
Sayan, işçilerin yalnız olmadığını ve her zaman onları destekleyeceklerini ifade etti.

Birlik ve beraberlik içerisinde Ağrı'ya hizmet edeceklerini vurgulayan Sayan, "Çocuklarınız benim çocuklarım, benim çocuklarım sizin çocuklarınızdır. Eviniz benim evim, benim evim sizin evinizdir. Allah rızası için doğru dürüst çalışın. Yeter ki, bu belediyeye ihanet etmeyin. Kim size ihanet ediyorsa benim düşmanımdır. Ben de size ihanet edersem Allah beni iki dünyada da barındırmasın. Birlik ve beraberlik içerisinde ilimize, belediyemize, araçlarımıza, ülkemize, bayrağımıza ve milletimize sahip çıkacağız." diye konuştu.
Hizmet-İş Genel Başkan Vekili Avukat Hüseyin Öz ise Ağrı Belediyesi ile kentteki birçok ilçede örgütlendiklerini ve her yerde işçilerin şartlarının daha iyi hale getirilmesi için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Program, toplu iş sözleşmesinin imzalanması, havai fişek gösterisi ve işçilerin yapılan zam sonrası halay çekmesiyle sona erdi.

Yorumlar 50 Yorum Var
 • Misafir 23.06.2021 12:41
  Darısı emeklilere
 • SATRANÇ 21.06.2021 16:37
  Ağrılı kardeşim. bu adamın kıymetini bilin. Türk ve Kürt halkına düşman olanların karşısında duran, oyunu görüp memleketine sahip çıkan bu insana sahip çıkın.
 • SATRANÇ 21.06.2021 16:33
  Adamın hası. seni çok seviyoruz. keşke herkes sizin gibi olsa.
 • Ekonomist 16.06.2021 13:10
  Maaslar yüzde kac artarsa o kadar da enflasyona sebep olur. Sonra da yok fiyatlar artti, yok eskiden hayat daha güzeldi diye aglariz...6-12 ay sonra görüsürüz =)
 • Arif orhan 16.06.2021 13:09
  Tek kelimeyle tebrik ederim Sayın başkan İstanbul belediye başkanlığına geçmenizi canı gönülden isterim saygılar
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek