17 Haziran  2021 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 


Zihin okuyan kasklar satışa çıkıyor

ABD'de bir şirket zihin okuyabildiğini iddia ettiği kaskları satışa sunmaya hazırlanıyor. Fiyatı 50 bin dolar olan kasklar üstün teknolojiyle donatılmış durumda. Kask, 5 yılda 110 milyon dolarlık yatırımla geliştirildi.

Günlük aşılamada yeni rekor

Türkiye'de Covid-19'a karşı yürütülen aşılama çalışmalarında yeni bir rekor kırıldı. Son 24 saat içerisinde 1 milyon 416 bin doz aşı yapıldı. Bakan Koca, Twitter'daki paylaşımında sağlık çalışanlarına teşekkür ederek "Elleriniz dert görmesin arkadaşlar." ifadelerini kullandı
 

Ceza ve İnfaz yasası TBMM'de kabul edildi

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.Kanunla, hükümlülerin ziyaret süresi 1.5 saate çıkarılıyor

 


Erdoğan-Biden görüşmesi sonrası S-400 açıklaması

ABD Başkanı Biden ile Erdoğan'ın görüşmesini değerlendiren ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, “S-400 konusunu tamamen çözmek çok zor olacak ama önemli olan bu durumun Türkiye’ye tüm silah satışımızı baltalamasına izin vermemek." dedi.

Putin duyurdu: ABD ile anlaşmaya vardık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmede her 2 ülkenin büyükelçilerinin ülkelerini temsilen Washington DC ve Moskova'ya dönmesi konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.
 

Bankası’nın faiz kararına çevrilmişti…

Merkez Bankası faizi sabit tuttu

 

TFF geri adım atmadı! İşte yabancı kuralı

TFF, kulüplerin isteğine karşın yabancı oyuncu sınırlamasında değişikliğe gitmedi. Buna göre 2021-22 sezonunda sahada en fazla 8 yabancı futbolcu yer alabilecek.

 

Yorumlar 8 Yorum Var
 • zafer gülten 17.06.2021 21:16
  doğrudur,günümüz teknolojisinde yapılamıyacak birşey yok gibi artık.çocukken sinema izlemek için harçlığımızla sinemaya gittiğimizde,öğretmen bir kompozizyon ödevi verdiği zaman bütün kitapçıları dolaştığımızda....inanırmıydık internet diye birşeyin çıkıp bir tıkla film,ödev hazırlamıza dair herşeyin elimizin altında olacağına.
 • Haso 17.06.2021 21:09
  Böyle cihazlar beyni yavas yavas öldurur
 • Nazif 17.06.2021 19:18
  Komplo teorisi inanmayın :) Temel mezar taşına yazmış ya ölecem ölecem dedim inanmadiniz noldi diye uzmanlar açıklama yaparken dalga geçenler vardı. Allah sonumuzu hayreylesin
 • Murat 17.06.2021 19:17
  Yorumlar insanimizin cahil oldugunu gosteriyor
 • ucrun 17.06.2021 18:39
  sonra yıllardır bunları söyleyenlere komplo teorisyeni diye alay edip gülüyorlar. Ve o gülen kişiler küreselcilerin oyununun farkına varmazsa birgün güle güle çip taktıracaklar.
Daha fazla yorum görüntüle
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek