İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Fahrettin Kayhan, kullandığı ifadelerle oturumda tansiyonu yükseltti. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi halkın yanına, İstanbul'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili 'Uçakta gideceği yerleri görüşüyordu' diyen Kayhan'a Cumhur İttifakı kanadı tepki gösterdi. 

 Kayhan'ın sözlerine tepki gösteren AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Tevfik Göksu ve AK Partili üyeler kürsüye yürüdü. AK Parti ve CHP sıralarından çok sayıda meclis üyesinin kürsü önünde karşı karşıya gelmesi üzerine arbede yaşandı. Meclis Birinci Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, oturuma 10 dakika ara verdi. Okul, parti grup başkanvekillerini görüşmeye çağırdı. Meclis toplantısına gerginlik nedeniyle 10 dakika ara verildi.

 

KILIÇDAROĞLU DARBE GECESİ NEREDEYDİ?

Daha önceki konuşmalarında "Darbe olsa tankın önüne ilk ben geçerim" diyen CHP lideri ihanet gecesinde darbecilere ait tankların yanından geçerek Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun evine gitmişti.

KILIÇDAROĞLU KAÇTI 

Kılıçdaroğlu'nun Atatürk Havalimanı'ndan "kontrollü kaçışı"nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve binlerce vatan sevdalıları yerini terk etmemiş ve darbecilere direnmişti.

ATATÜRK HAVALİMANINDA YAŞANANLAR

Darbeci askerler, Atatürk Havalimanı da ele geçirmek istedi. Havalimanına giriş çıkışlar saat 22.15 itibarıyla kapatıldı. Uçuş kontrol kulesini ele geçiren darbeciler, tüm uçuşları durdurdu. F-16 savaş jetleri ile havalimanı üzerinde alçak uçuş yapılarak yolcu uçaklarının iniş-kalkış yapmaları engellendi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla havalimanına gelen binlerce kişinin üzerine ateş açıldı. Pistte bulunan 17 yaşındaki Mahir Ayabak şehit düşerken, onlarca kişi yaralandı. Halkın direnişi karşısında askerler burayı terk etmek zorunda kaldı.

Atatürk Havalimanı'nda yaşananlara ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 1 üsteğmen, 3 uzman ve 7 er gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 03.20'de uçakla Atatürk Havalimanı'na geldi. Erdoğan, kendisini karşılayan kalabalığa "Milletin üzerinde hiçbir güç yoktur. Bu bir ayaklanma, ihanet, vatana ihanet hareketidir. Bunun bedelini çok ağır ödeyecekler." diye seslendi.

Yorumlar 101 Yorum Var
 • Harun 18.06.2021 14:26
  chp ne zaman açıklama yapsa akıl tutulması yaşıyorum. saldırı zaten reis başta olmak üzere iktidarı yıkmak için yapıldı. muhalefet kanadının iktidar bi şekilde yıkılsa zil takıp oynucağı halde saldırının hedefindeymiş gibi algı yapması acınacak halde olduklarını gösteriyor. bunlar bakkal açsa ekmek almaya gidilmez Rabbim düşmanın bile mertini versin inşallah
 • Kadir yılmaz 18.06.2021 10:17
  Bu çakal birisi gelsin alnının ortasına bir tane çaksın diye yapıyor. Uyanamadınız mı ?
 • NİHAAT OCAK 18.06.2021 08:48
  bunlar gerçekten kafasız
 • Said 18.06.2021 00:33
  15 temmuzun ardcı hainleri de böyle oluyor işte.
 • OğuZ 18.06.2021 00:03
  işte size tipik bir zürriyetiz vatan haini, terörİT sevici. o gece bunun gibiler terörİTleri alkışlayıp duruyordu. hain halk tv de methiyeler düzüyorlardı hainlere.
Daha fazla yorum görüntüle