22 Haziran 2021 Salı ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK
Kurgu: Abdurrahman UNUTULMUŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

 

 

Koronadan daha tehlikeli olabilir

İngiliz profesör Anthony Harnden (Entıni Haandın), koronavirüse karşı alınan tedbirler nedeniyle, solunum yolu ile buluşan virüslerin yayılmasının engellendiğini belirterek, "Bu durum nüfusun büyük bir kısmını grip salgınına karşı savunmasız hale getirebilir. Grip, bu kış potansiyel olarak Kovid-19'dan daha büyük bir sorun haline gelebilir" dedi.

MİT fişi çekti

MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentindeki operasyonuyla "terörden arananlar" listesinde kırmızı kategoride yer alan ve kırmızı bültenle aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi.

 

Bahçeli’den AYM’nin kararına ilişkin açıklama

 

AYM'nin HDP kararının hayırlı olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na, "Elini vicdanına koyup söylesin. Kimin yanındadır? Bölücülüğü mü destekliyor, yoksa Türkiye'nin yanında mı yer alıyor?" çağrısında bulundu.

 

Aşıda yeni yaş grubu

Sağlık Bakanı Koca, Kovid-19 aşı randevusunda yaş sınırının 25'e indiğini, yarından itibaren randevuların alınabileceğini açıkladı.

 

Bakan Dönmez’den doğal gaz açıklaması

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'deki toplam doğal gaz keşfinin 540 milyar metreküp olduğunu hatırlatarak, "Şimdi de 'Buldunuz ama çıkaramazsınız' diyorlar. Nasıl bulduysak öyle çıkaracağız" dedi.

 

 

Mustafa Reşit Akçay entübe edildi!

 

Daha önce Covid-19 geçiren ve solunum şikayeti nedeniyle tedavi altına alınan Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, entübe edildi.

 

Hakan Çalhanoğlu sağlık kontrolünde

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Biri 22.06.2021 21:48
  Eine ingiltere den haberler var iYi gidiyor ingiiiz planlari denen km bei kis koronayi grip virüsü ile dünyaya von der Celler
 • Hakan 22.06.2021 19:26
  Tabi Grip aşılarına da zemin hazırlamak lazım.
 • necmi kantar 22.06.2021 17:49
  isteyene c19 ,istemsize grip ..ilacı ivermektin!!!asıl soru şu ivermektin ve theramycin vb ilaçlar neden yasaklandı!!!dile getiren bir bilimadamcığı göremedik
 • (ClO2) ARAŞTIRIN 22.06.2021 17:13
  KORKMAYIN KLOR DİOKSİTİ (ClO2) ARAŞTIRIN. Klor dioksit gibi müthiş bir silahı araştırın. Türkiye'de yok ama bir çok ülkede içilebilir Klor Dioksit ürünleri satışı serbest. Bu ülkelerde bir çok insan vücudundaki her türlü virüsten temizlenmek için Klor dioksit kullanıyor. KLOR DİOKSİTİN BİZE SÖYLENDİĞİ GİBİ ÇAMAŞIR SUYU OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ.
 • Enes 22.06.2021 16:34
  ne yani tedbirler maske daha büyük sıkıntıya sebep olabilir mi ?