Son dakika haberi: İstanbul'da gökyüzü yağmur bulutlarıyla kaplandı. Beklenen sağanak yağış kentin birçok noktasında başladı. Yağışla birlikte kentte trafik yoğunluğu da arttı.

Son dakika haberi: İstanbul'da beklenen sağanak yağış başladı. Kentin birçok noktasında etkili olan yağış nedeniyle trafikte de artış yaşanıyor. 

[Saat 13.20 itibariyle İstanbul'da trafik yoğunluğu.] Saat 13.20 itibariyle İstanbul'da trafik yoğunluğu.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'a sağanak yağış uyarısı yaptı. Şiddetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını ve dolu yağışı riskine karşı tedbir uyarısı yapıldı.

DOLU YAĞIŞI RİSKİ VAR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle: 

"Bugün öğle saatlerinden itibaren Trakya, İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli (21-50 kg/m²/12 saat) olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

AFAD DA UYARDI

AFAD'dan yapılan açıklamada sağanak yağışın etkili olacağı belirtilerek, "Sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı riski ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" denildi.

Yorumlar 0 Yorum Var