İstanbul’da atık kağıt toplayan Afganistanlılar, Avcılar'da kavga etti. Kendisini takip ederek saldıran 3 kişiden birisini yakaladıktan sonra yüzüstü yere yatıran, ellerini arkasından tutarak üzerine oturan Afganlı 500 TL parası ile banka kartını aldığını öne sürdü.

Olay, önceki gün saat 21.00 sıralarında Gümüşpala Mahallesi’nde meydana geldi. Metrobüsten inen 3 kişi, iddiaya göre takip ettikleri  kişiye Gümüşpala Caddesi’nde saldırdı. Kısa süren kavganın ardından  dayak yiyen kişi, kendisine saldıranlardan birisini yakalayarak etkisiz hale getirdikten sonra yüz üstü yere yatırıp, ellerini arkadan tutarken üzerine oturdu. Diğer iki kişi ise kaçtı. Olay üzerine çevredekiler 112'yi arayarak polis ve sağlık görevlilerini çağırdı. Kendisine saldıranı etkisiz hale getiren Afganlı, çevredekilere bu kişi ile kaçan 2 arkadaşının Zeytinburnu’ndan bu yana metrobüste kendisini takip ettiğini, araçtan inince bu kişilerin kendisine saldırarak 500 TL ile kimlik ve banka kartını aldıklarını öne sürdü. Gelen görevliler, tişörtü yırtılan, çeşitli yerlerinden darbe alan iki Afganlıdan birisini kontrol için hastaneye kaldırırken, diğerini polis merkezine götürerek, olayı soruşturmaya başladı.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Naciye hanim 11.07.2021 14:10
  Bunların artık ülkeye alınmaması gerekiyor. Dünyanın hiçbir ülkesine bu şekilde elini kolunu sallayarak sadece bilet alarak girilemez yanlış yapılıyor...
 • TRT World'e Destek 11.07.2021 13:36
  pkk'lılar Afganlı kardeşlerimize saldırıyor şimdide
 • Vatandaş 11.07.2021 10:28
  Göçmenler ilerde ülkeyi yaşanmaz hale getirecek,Türk vatandaşlığı ucuz olmamalı, her ipini koparana kucak açmamalıyız. Ueyerinden fazla hainlerle derdimiz var zaten bide bu arkadaşlarla uğraşmak hakketen mide bulandırıyor.
 • Ahmet 11.07.2021 10:04
  Bunların ne işi var benim ülkemde. İşsizlik oranına bunlar ve digerlerinin etkisi yok mu.