11 Temmuz 2021 Pazar ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Müge ÇAKMAK

Kurgu: Hüseyin BİÇE

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

 

ABD'den Rusya itirafı

Eski ABD istihbarat subayı Rebecca Koffler, Rusya ile bir savaş olasılığının artık varsayımsal olmadığını, ancak ABD hükümetinin buna hazır olmaktan çok uzak olduğunu belirtti.

 

Bakan Akar'dan Yunanistan Savunma Bakanı'na tepki

Milli Savunma Bakanı Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopulos'un Türkiye aleyhindeki sözlerine tepki göstererek, "Yunanistan, provokatif, hukuk tanımaz, kendi imzaladığı anlaşmalara dahi riayet etmeyen, uzlaşmaz ve gerginliği tırmandırıcı tavrını sürdürmektedir"" dedi.

 

SANCAK TSK'ya teslim edildi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Stratejik muhabere sistemlerini etkisiz hale getirerek, sahada önemli avantaj sağlayacak Yeni Nesil Muhabere Elektronik Taarruz Sistemi SANCAK’ı Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim ettik. Durmak Yok Yola Devam!" ifadelerini kullanıldı. 

 

26 yıldır dinmeyen acı Srebrenitsa

Avrupa'nın gözleri önünde Sırp birliklerinin Temmuz 1995'te 8 binden fazla Boşnak sivili öldürdüğü Srebrenitsa soykırımı, aradan 26 yıl geçmesine rağmen kurban yakınlarının ve Boşnak halkının kanayan yarası olmaya devam ediyor.

 

Bilim dünyasını korkutan gelişme

Uzmanlar, Covid-19'un iki farklı varyantına aynı anda yakalanmanın mümkün olduğunu açıkladı. Brezilya'daki bilim insanları, çift varyantın tek bir kişi tarafından veya birden fazla kişiyle temas yoluyla geçebileceğini söyledi.

 

Yargıtay'dan emsal miras kararı

Yargıtay 17. Hukuk Dairesi, birinci derecedeki mirasçıların tamamı tarafından reddedilen mirasın, ikinci derecedeki mirasçılara geçmeyeceğine hükmetti.

 

Kupa Amerika'da şampiyon Arjantin

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrindeki Maracana Stadı'nda oynanan final maçını 1-0 kazanan Arjantin, 28 yıl sonra Kupa Amerika'da şampiyon oldu.

Yorumlar 5 Yorum Var
 • Güçlü Türkiye 11.07.2021 21:01
  Kanal İstanbul üzerine Amerikalıları salıyoruz hazır ol moskof gavuru
 • Mukabil Ateş 11.07.2021 18:57
  kardeşim bekar evlenmek için uygun bir eş arıyor . Kardeş Bekle dedim Rusya karışacak
 • Tcli 11.07.2021 18:31
  Abd rusya çin arasında kim kime dum duma savaşını hasretle bekliyoruz. Bizde kahve içerek izleyelim.
 • Hacivat 11.07.2021 17:17
  Ne oldu abd Ukraine korucakti nato seytanlari korucakti gürcistani caresiz biraktiklari gibi Ukraine de sattilar
 • temel 11.07.2021 17:01
  usa iki gemi ile ancak araplari vurur isgal eder elinde o gemileri vuracak super silahin var ise fazla sorun olmaz rusyanin var usa iyi bilir ucaklar ile vursan ne kadar vuracaksin bu sefer usa hedefleri vurulur usa bilir usanin gucu afrika ve araplara yeter