19 Temmuz 2021 Pazartesi ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

Tatilcilere uyarı 

Prof.Dr.Mehmet Ceyhan Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyulması konusunda uyardı. Ceyhan tatilcilerin maske takması ve iki metrelik mesafeyi koruması gerektiğini söyledi. Ceyhan ayrıca, ‘Toplu taşımada N-95 maske kullanmaya çalışın' dedi. 

 

Erdoğan’dan yerli aşı müjdesi 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlarken, yerli aşıyla ilgili de müjdeyi duyurdu. Erdoğan, yerli aşıyı yıl sonuna kadar kullanıma sunmayı planladıklarını söyledi. 

 

Pakistan’dan acı haber 

Pakistan'da yolcu otobüsünün treylerle çarpışması sonucu en az 27 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi de yaralandı. Ranjanpur bölgesinden gelen ve Sialkot kentine giden yolcu otobüsü, Kurban Bayramı münasebetiyle evlerine dönenleri taşıyordu. 

 

‘Türkiye’ye daha sıkı sarılacağız’ 

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış Harekatı'nın 47’nci yıldönümü öncesi Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Yunanistan'ın provokasyon içinde olduğunu belirterek, “Türkiye'ye daha da sıkı sarılacağız” dedi. 

 

Turizme teşvik 
 

TBMM Genel Kurulu'nda, Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Kanun teklifinin kabulünün ardından, Meclis de 1 Ekim'e kadar tatile girdi. 

Çiftçiye dev destek 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, bu yılın ilk yarısında üreticilere 600 milyon liralık faizsiz kredi imkanı sunduklarını bildirdi. 

Kerem Tunçeri istifa etti! 

Türkiye Basketbol Federasyonu, A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri'nin görevinden ayrıldığını açıkladı. 

Yorumlar 8 Yorum Var
 • .... Yerli 20.07.2021 09:57
  Hocam bıktık valla bu tatilcilerin aymazlığından ne maske ne mesafe çarşıda pazarda ağzıma girecekler neredeyse
 • Ahi Evren 19.07.2021 21:00
  Şu adama ekran yasağı gelmeli
 • Harun yılmaz 19.07.2021 20:25
  Felaket tellalı yine iş başında her gün TV lerde boş boş konuşacağına git millete faydalı bir bilimsel çalışma yap ..
 • Davut 19.07.2021 20:07
  Hocam tatil bölgelerinde kimse maske takmıyor ve sosyal mesafe hiç yok
 • Müslim 19.07.2021 18:54
  Hangi sıfatla. Bilim kurulu üyelerinden daha fazla medya önünde kendisi. Ama neden. Pirim yapmak için mi yoksa başka bir amacı mı var acaba ?
Daha fazla yorum görüntüle