20 Temmuz 2021 Salı ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kamera: Serdar GÜNEŞ

 

Evrenin sırrına yolculuk! 4,6 milyar yıllık asteroit bulundu 

Bilim insanları, bu yılın başlarında İngiltere'de bulunan 4,6 milyar yıl öncesine ait eski bir göktaşının muhtemelen Güneş Sistemi'nin doğuşundan kalan kozmik bir enkaz kalıntısı olduğunu açıkladı. Araştırmacılar, Dünya meydana gelmeden önce oluşan bu göktaşının, organik birleşikler içerdiğini, bu yüzden evrende yaşamın nasıl başladığına dair bulunan en eski kanıtlardan biri olduğunu vurguladı. 

Selçuk Bayraktar'dan bayram sürprizi! 

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, insansız hava uçağı MİUS'un prototipinin 2023'te ilk uçuşunu gerçekleştireceğini açıkladı. 

Saldırı hazırlığındaki 39 terörist etkisiz hale getirildi 

Milli Savunma Bakanlığı, son 5 gün içinde Suriye'nin kuzeyindeki farklı bölgelerde saldırı hazırlığındaki 39 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

Rusya S-500'leri ateşledi 

Rusya Savunma Bakanlığı, S-500 hava savunma sisteminin test görüntülerini kamuoyu ile paylaştı. Sistemin denemelerinin 2021’de tamamlanıp, ordunun kullanımına alınmasının planlandığı belirtildi. 

Kıdem tazminatında emsal karar 

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, kıdem tazminatının fesih tarihindeki tavanı aşmamak koşuluyla yabancı para cinsinden de hesaplanıp ödenebileceğine hükmetti. 

Burak Elmas'tan Ghezzal açıklaması 

Transfer döneminde Galatasaray ve Beşiktaş'ı adeta birbirine düşüren Rachid Ghezzal hakkında konuşan Galatasaray Başkanı Burak Elmas, "Ghezzal ile görüştük. İstediğimiz her oyuncuyla görüşmeye devam ederiz" dedi. 

Rosier'de mutlu son! 4 yıllık anlaşma... 

Beşiktaş, Rosier için Sporting ile 4 buçuk milyon euroda anlaşma sağladı. 4 yıllık sözleşme imzalayacak olan Rosier'e 1 milyon 350 bin euro ödenecek.   

 

Yorumlar 1 Yorum Var
  • Göktürk okcu 20.07.2021 17:09
    istikbal göklerdedir.