21 Temmuz 2021 Çarşamba ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

Kabusun yeni adı Beta 

‘Delta’ korkusu henüz geçmemişken, en az onun kadar tehlikeli olan ve Güney Afrika’da tespit edilen Beta varyantı tedirginliğe yol açıyor. Aşıların, Beta varyantını durdurmakta daha az etkili olduğu düşünülüyor. 

Erdoğan’ın sözlerini hazmedemediler 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Kapalı Maraş’la ilgili yaptığı açıklamalar dünyada geniş yankı uyandırdı. Amerika, Fransa, İngiltere, İsrail ve Avrupa Birliği, Maraş’ın yüzde 3.5’inin askeri bölge statüsünden çıkarılmasına tepki gösterdi.   

Bayramın son günleri serinleyeceğiz 

Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar düşecek. Perşembe gününden itibaren Marmara ve Karadeniz’de lokal yağışlar bekleniyor. Trabzon ve Rize’ye ise sel uyarısı yapıldı.   

Ev kiraları ve özel yurt ücretlerinde büyük artış 

Yeni eğitim-öğretim yılı öncesi kiralık ev ve özel yurt arayışında olan öğrenciler, birçok ilde zamla karşılaştı. Kira fiyatlarında İstanbul zirvede yer aldı. En çok kira artışı ise öğrenci şehri Eskişehir’de oldu. 

Vaka artışı korkutuyor 

Tam kapanma sonrasında 5 bin bandına inen vaka sayıları, son bir haftada yeniden tırmanışa geçti. 20 Temmuz koronavirüs tablosunda 8 bin 780 vaka açıklandı. 

Tatil yerleri doldu, CHP’li belediye çaresiz kaldı 

Tatil bölgeleri doldu taştı. Antalya’da otel ve pansiyonlarda yer bulamayan tatilciler geceyi araçlarında ve çadırlarda geçirdi. CHP’li Bodrum Belediye Başkanı da, ‘Artık gelmeyin. Hizmet edemiyoruz’ dedi.   

NBA’de sezonun şampiyonu belli oldu 

Milwaukee Bucks, 50 yıl sonra NBA’de şampiyonluğa ulaştı. Bucks’ın yıldızı Giannis Antetokounmpo 50 sayı atarak yıldızlaştı. 

Yorumlar 20 Yorum Var
 • misafir 22.07.2021 00:04
  Madem öyle milleti neden aşı diye zorluyorsunuz?
 • Vatandaşa 22.07.2021 00:00
  ne endişesi yeni aşı yaparsınız olur biter.
 • Zavallı Adam 21.07.2021 23:32
  Aşıların işe yaradığını iddia eden mi oldu yoksa...???
 • alper 21.07.2021 22:38
  Medya biterse virüs biter. Olay budur.
 • Ahmet 21.07.2021 22:17
  Aşılar kime aitse, bu virusların sahibide onlar. Dolayısıyla oyun büyük. Dünya nüfusunu azaltmak iddiasıda aynı güçlere ait. Bu yüzden Virusta aşıdalarda büyük tehdit
Daha fazla yorum görüntüle