24 Temmuz 2021 Cumartesi ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kamera: Serdar GÜNEŞ

Delta'nın gizemi çözüldü 

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Delta varyantının hızlı yayılmasının nedeninin vücutta kendisini daha hızlı kopyalaması olduğu belirlendi. Delta ile efekte olanlardaki kopya sayısının orijinal korona virüse yakalananlara oranla bin kat daha fazla olduğu ortaya çıktı. 

 

ABD, Türkiye sınırına 400 tank yığdı 

Amerika'nın Balkanlar ve Ege'de varlık göstermek, Rusya ile Türkiye'yi kuşatmak için Yunanistan'ın Dedeağaç şehrinde kurduğu üs büyük bir cephaneliğe dönüştü. Pentagon, Türkiye'ye 40 km mesafedeki şehre en az 400 tank ve zırhlı araç sevk etti. 

'Evde kal Türkiye' bildirimi paniğe yol açtı! 

iPhone kullanıcıları bu sabah yüksek sesli çalan bir siren sesi ve ‘Evde kal Türkiye’ bildirimiyle uyandı. Birçok kullanıcı Twitter’da yaşadığı paniği paylaştı. Kim tarafından gönderildiği tespit edilemeyen bildirim paniğe yol açtı. 

Kamu işçileri zam teklifini bekliyor 

Yarım milyondan fazla kamu işçisi, toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetten bu hafta gelecek yeni teklifi bekliyor. İlk teklif, brüt ücreti 3 bin 577-3 bin 750 lira arası olanlara 100 lira, brüt ücreti 3 bin 750-4 bin lira arası olanlara 60 lira seyyanen zam ile yılın ilk 6 ayı için yüzde 9, ikinci 6 ay için ise yüzde 5 artı enflasyon farkı verilmesi olmuştu. 
 
 
Azerbaycan-Ermenistan sınırında çatışma sürüyor 

Ermenistan'ın Azerbaycan sınırında 1 askeri şehit etmesinin ardından tansiyon yükseldi. Azerbaycan ordusunun, Ermenistan'a misli ile karşılık verdiği ve çatışmaların saatlerdir sürdüğü belirtildi. 

30 yıl sonra bir ilk gerçekleşti 

Çin Devlet Başkanı, Çin'in siyasi sorunlar yaşadığı Tibet Özerk Bölgesi'ne giderek, 30 yılın ardından "devlet başkanı" sıfatıyla bir ziyaret gerçekleştirmiş oldu. 
 
Galatasaray 3 ismi KAP'a bildirdi 

Galatasaray, orta saha oyuncusu Alexandru Cicaldau, sol bek Patrick van Aanholt ve sağ bek Sacha Boey'le görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Hsjsjsjsjjs 25.07.2021 00:25
  Aşi okadar işe yaradiki. Aşi olanlar ne güzel yeni varyantlar üretiyor.
 • Onur 24.07.2021 22:43
  Bu yeni varyantlar nedense hep İngiltere'de tespit ediliyor. Birşeyler dönüyor bu işte.
 • Misafir 24.07.2021 19:03
  Delta kendini kopyalayomuş. Bunu bizde biliyoruz. Kim virüsü mutasyon yapıp salıyo onu bulun
 • misafir 24.07.2021 18:32
  Tamam da neden kendini daha fazla kopyalıyor muş? Neyi çözmüşler şimdi?
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Dünya Sağlık Spor Yemek