25 Temmuz 2021 Pazar ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Serdar GÜNEŞ

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

Otomotiv devinin başı belada, davalık oldu 

General Motors ve robo-taksi yan kuruluşu Cruise, Ford Motor'un sürüş teknolojisini pazarlamak için "BlueCruise" adını kullandığı için dava açtı. Yayınlanan açıklamada GM, Ford'un BlueCruise adını kullanmasının GM'nin Super Cruise ticari markasını ve Cruise'un ticari markasını ihlal ettiği ifade edildi. 

Suriye’de alçak saldırı: 2 asker şehit oldu 

Fırat Kalkanı bölgesinde teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. MSB, saldırı sonrası bölgedeki terör hedeflerinin ateş altına alındığını ve cezalandırma atışlarının sürdüğünü açıkladı. 

Bakan Koca’dan uyarı geldi 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaklaşık 23 milyon kişinin hiç aşı olmadığını, 2. dozu olmayanların sayısının ise 17 milyon olduğunu aktardı. Koca, "Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım" dedi. 

Ekonomiden önemli bir gelişme ile haber turumuza devam ediyoruz… 

Borsada işlem hacmi tarihi rekor kırdı 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nce (TSPB) açıklanan aracı kurumların 2021 yılı ilk çeyrek verilerine göre, hisse senedi piyasası işlem hacmi geçen yılın aynı dönemine göre 2,5 kat artarak 5,2 trilyon lira ile tarihi rekor seviyeye ulaştı. 
 
Sırada dünyada yaşanan gelişmeler var 
 
İngiltere’de yeni bir Covid-19 mutasyonu tespit edildi 

Dünyada koronavirüs kabusu bitmiyor. İngiltere'de korona virüsün (Covid-19) yeni bir mutasyonu tespit edildiği ve yeni mutasyonun şu ana kadar 16 kişide görüldüğü belirtildi. 

Bitcoin madenciliğinde kullanılan cihazlar silindirle imha edildi 

Malezya'da polis, baskınlarda ele geçirilen ve Bitcoin madenciliğinde kullanılan 1.7 milyon dolar değerindeki makineleri üzerinden silindirle geçerek imha etti. 
 
Spor gündemi ile haber turumuzu noktalıyoruz 

Cicaldau resmen Galatasaray'da! 

Galatasaray, Romanya Milli Takımı'nın da formasını giyen Alexandru Cicaldau'yu 6.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna kattı. Rumen futbolcu 5 yıllık sözleşmeye imza attı. 

Yorumlar 0 Yorum Var