29 Temmuz 2021 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Hüseyin BİÇE

Kamera: Cenk ŞENOĞLU

 

 

Tarihin en büyük keşiflerinden biri: Tam 890 milyon yıllık!

Kanada’da 890 milyon yıllık dünyanın en eski hayvan fosili bulundu. Nature dergisinin son sayısında yayımlanan bir araştırmada, Kanadalı jeolog Elizabeth Turner’ın, dünyadaki hayvan yaşamının en eski fosil kaydını bulmuş olabileceği kaydedildi.

 

Manavgat’ta can kaybı 3’e yükseldi

AFAD, Manavgat'taki yangına ilişkin, "3 vatandaşımız hayatını kaybetti, 122 vatandaşımız etkilendi. 58 vatandaşımızın ise tedavileri devam etmektedir" açıklamasında bulundu. 

 

Türkiye'de uygulanan aşı miktarı açıklandı

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19'la mücadele kapsamında Türkiye'de uygulanan birinci, ikinci ve üçüncü doz aşı miktarının 70 milyon dozu geçtiğini açıkladı.

 

2021 YKS kılavuzu açıklandı

2021 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı. Tercihler 5-13 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

 

Alaska'da 8,2 büyüklüğünde deprem

Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırmalar Kurumu, Alaska'nın Perryville kenti açıklarında 8.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini ve tsunami alarmı verildiğini açıkladı.

 

Merkez Bankası’ndan büyüme ve enflasyon açıklaması

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Veriler ikinci çeyrekte büyümenin baz etkisiyle oldukça yüksek oranda gerçekleşeceğine işaret ediyor" dedi. Merkez Bankası, yılsonu enflasyon tahminini de yüzde 12,2'den yüzde 14,1'e çıkardı.

 

Galatasaray, Devler Ligi'ne veda etti!

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turu rövanş maçında Hollanda ekibi PSV'ye 2-1 kaybetti ve organizasyona veda etti.

 

Yorumlar 0 Yorum Var