Muğla’nın Milas ilçesinde film ve dizi çekimlerinin yapıldığı turistik Çökertme Mahallesi alevlere teslim oldu. Bir anda mahallenin etrafını saran alevler vatandaşlara korku dolu anlar yaşatırken, alevlerin bölgedeki termik santrale ulaşmaması için çalışmalar sürüyor.

Milas ilçesi Beyciler’de başlayan orman yangını, rüzgarın da etkisi ile Bodrum’a ulaştı. Yukarı ve Aşağı Mazı Mahallerinde etkili olan alevler, akşam saatlerinde filmlere konu olan türkülere ilham veren Çökertme Mahallesi’ne ulaştı. Yolu üstünde ne var ne yok küle çeviren alevler mahalleye yaklaşınca, vatandaşlar hızlıca evlerinden ayrılmak zorunda kaldı. Karayolu ile olan ulaşım kesilirken, deniz yolu ile vatandaşlar güvenli bölgelere götürüldü. Mahallede ekiplerin alevlerle mücadelesi ise devam ediyor.

“Termik santral tehlike altında”

Çökertme Mahallesi’nde etkili olan alevlerin bölgeye yakın konumda bulunan Kemerköy Termik Santrali'ne ulaşmasından korkuluyor. Alevlerin termik santraline ulaşması halinde büyük bir facianın yaşanmasından çekinilirken, ekiplerin yangını söndürmek için yoğun çabası devam ediyor. Havanın kararması ile birlikte yangına karadan müdahalenin sabah saatlerine kadar devam edeceği öğrenildi.

Yorumlar 15 Yorum Var
 • misafir dedi ki 02.08.2021 15:00
  çam yerine meşe ağacı dikilsin
 • Hayt 02.08.2021 14:37
  Buralara meyve ağaçlari dikelim meyvelerini çor çocuk kurt kuş yesin çam in bi getirisi yok bide çabuk tutuşuyor
 • mmedaga 02.08.2021 10:19
  Vaktiyle marshal anlaşması ile binlerce zeytin sökülmüş yerine çam dikilmiş
 • belde 02.08.2021 09:25
  bence bu çam dikmeyi bırakmak ya da en aza indirmek gerek. bildiğin çıra bu. az bi kıvılcım kor yetiyor. daha dayanıklı ağaç türleri dikilmeli. bunu orman genel müdürlüğü bir düşünmeli
 • birvatandaş 02.08.2021 09:22
  Ormanların yanması insanlığın yanması demektir. burada bir agacın yok olması avrupada amerikada susuzluk demektir kıtlık demektir hava olaylarının tarumar olması demektir sel demektir kasırga demektir. bu gerçekleri bile bile Amerika ve Avrupa destekli PKK eliyle ülkemin ormanlarını yakıp küle çevirdiler. Ülkemdeki Orman varlığı evrensel bir değerdir. alçak katil terörist Batılılar ve kafir Amerika, siz beni değil kendinizi yakıyorsunuz. Rabbim sizi perişan etsin Rabbim sizin üzerinden gazabını ve azabını eksik etmesin.
Daha fazla yorum görüntüle