14 Eylül 2021 Salı ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kameraman: Cenk ŞENOĞLU

 

Norovirüse dikkat! 

Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Serap Şimşek Yavuz, okulların açılmasıyla çocuklar arasında sıkça görülmeye başlanan Norovirüs hakkında uyarılarda bulundu. Yavuz, ishal ve kusma ile ortaya çıkan Norovirüsün de tıpkı Kovid gibi hızla bulaşabildiğine dikkat çekti. 

İşte THK raporunun detayları 

Devlet Denetleme Kurulu, Türk Hava Kurumu ile ilgili hazırladığı raporda, THK'nın 21 yangın söndürme uçağından 15’inin gayri faal durumda olduğu belirtildi. 

PKK’dan kalleş plan! 

Terör örgütü PKK ve YPG’nin, Suriye’de Hristiyanların yoğun yaşadığı bölgeler ile kiliselere saldırılar düzenleyip suçu Türk birliklerinin üzerine atmayı planladığı öğrenildi. 

Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı 

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk ve eşi koronavirüs sonrası gelişen zatürre nedeniyle Ankara Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Kiralık ev üretilecek 

Kira fiyatlarındaki artışa çözüm olarak “sadece kiralama amacıyla” konut üretilecek. Burada faaliyet gösterecek inşaat şirketlerine bazı destekler verilecek. Kira gelirlerinden alınan vergilerde de indirime gidilecek. 

Fransa’da Müslüman düşmanlığı 

Fransa'da Cumhurbaşkanı adayı olması beklenen Eric Zemmour, "Müslümanların yeni doğan çocuklarına Muhammed ismini vermelerini yasaklayacağım" açıklamasını yaptı. 

Milli Takım'da Stefan Kuntz dönemi başlıyor 

Şenol Güneş ile yolların ayrılmasının ardından A Milli Takım'ın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz oluyor. TFF, Alman teknik adam ile büyük ölçüde anlaşma sağladı. 

 

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Bozkurt 14.09.2021 23:04
  Yalvaralım yakaralım dua edelim istiğfar edelim tek çare tedbir alıp Rabbe sığınmak tevekkül etmek
 • Rambo 14.09.2021 21:52
  İnsan çareyi aşida arıyor zavalli yaratıcısını unutmuş yaratıliş gayesine göre yaşamayı unutmuş oysa insan en büyük kötülüğü kendisine yapıyor haberi yok Yüce Allah buyuruyor kim ayetlerimizden yüz çevirirse onların gözlerini kör etmişiz görmezler kulaklarina da ağirlik koymuşuz duymazlar
 • Rambo 14.09.2021 21:46
  Artık dizilerde dudak öpüşma sahneleri evlerimizde zina faiz ahlaksizlıklar zivanadan cikmiş bizi Allah helak etmekten korkuyorum artık bence bu korona bir başlangic böyle giderse
 • Adam 14.09.2021 20:48
  Arasx efendi, sen yönetici olsan ne yapardın. Oturduğun yerden konuşuyorsun. İnsanlar aşı getiriyor olmam deniyor, getirmeseler yok dersiniz. Efendim maske tak takmam. Biyolojik savaş olduğunu hepimiz biliyoruz. Şuan başka alternatif yok ne yapalım. Eve kapasak, ölüyoruz diyorlar, açsak hasta oluyoruz. Sen yönetici olsan ne yapardın acaba? Sağlık bakanının yerine bir kendini koy, adam günlerce bıkmadan sorumluluğunu yerine getirdi. Dua edin de hastalık bitsin. İnsanlar ne yapsalar yaranamadılar sizin gibilere. Bedava teşhisi test tedavi verdiler oda olmadı. Allah ıslah etsin sizi
 • ahmet eskici 14.09.2021 18:33
  tıbba tabtınız rabbı unuttunuz zalimler iki evladım var sabahtan akşama kadar karbondioksit solutuyorsunuz.
Daha fazla yorum görüntüle