16 Eylül 2021 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kameraman: Cenk ŞENOĞLU

 

 

Kovid aşıları değerine değer kattı 

Koronavirüs aşısı geliştiren şirketlerin değerleri her geçen gün artıyor. BioNTech’in değeri 77 milyar dolar yükselerek yaklaşık yüzde 920 artış gösterirken, Moderna’nın değeri 164 milyar dolar artarak yüzde bin 500 arttı.   

KYK ve KPSS sonuçları açıklandı 

Milyonlarca üniversite öğrencisinin beklediği KYK yurt sonuçları açıklandı. Öte yandan KPSS sonuçlarının açıklandığı da duyuruldu.   

İstanbul’da aşılamada son durum 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da uygulanan aşı oranının yüzde 82’ye geldiğini açıkladı. Yerlikaya, 15-19 yaş arası 457 bin gencin ve 12-15 yaş arası 48 bin çocuğun aşısını yaptırdığını duyurdu. 

Kanal 7’nin büyük gururu 

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen “6. Anadolu Medya Ödülleri” töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal 7 Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman’a “Yılın Televizyon Yöneticisi” ödülünü verdi. 

Merkez Bankası’ndan önemli hamle 

Merkez Bankası yabancı para yükümlülükler ve kıymetli maden depo hesapları için zorunlu karşılık oranlarını tüm vade dilimlerinde 200 baz puan artırdı. Atılan bu adımın rezervleri yükseltmesi bekleniyor. 

Obama’dan Türkiye açıklaması 

Eski ABD Başkanı Barack Obama, Başkan olarak ilk yurt dışı turunda Türkiye'yi ziyaret etmişti. Obama ziyarete ilişkin, "Türkiye olağanüstü insanların olduğu olağan üstü ülke" dedi. 

Efsane koç hayatını kaybetti 

Basketbolda efsane başantrenörler arasında yer alan Dusan Ivkovic, 78 yaşında hayatını kaybetti. Ivkovic, daha önce Anadolu Efes’i de çalıştırmıştı. 

 

Yorumlar 3 Yorum Var
  • Zinnet 16.09.2021 18:38
    Her ilaç her insana iyi gelmez. Kimisine şifadır kimisine zehir. İnsanları zorlamayı tehdit etmeyi bırakın.
  • Reys 16.09.2021 18:38
    İlac sektörü çiçek aşısının bulunduğu dönemdeki gibi masum değil ?!
  • Dahi 16.09.2021 17:37
    neden illaki aşı. ..anladınız mi....