19 Eylül 2021 Cuma ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Hüseyin BİÇE

Kameraman: Cenk ŞENOĞLU

 

90 milyar dolarlık kriz büyüyor

Fransa-Avustralya ve ABD arasındaki savunma iş birliği krizi derinleşiyor. Kanberra yönetimi Fransa’nın suçlamalarını ve ağır ithamlarını reddettiğini açıklayarak “Biz onlara karşı dürüst olduk, nükleer seçenek bizim için en doğru olandı” ifadelerini kullandı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in 76’ıncı  Genel Kurulu’na katılmak üzere ABD’ye hareket etti. Erdoğan ayrıca New York’ta yapımı tamamlanan Türkevi’nin açılışını gerçekleştitrecek.

 

PKK’ya ağır darbe

Siirt'te Harekol Dağı kırsalında SİHA destekli hava harekatında PKK'lı  5 terörist öldürüldü. Barış Pınarı bölgesine yönelik saldırı girişiminde bulunan 10 terörist ise etkisiz hale getirildi.

 

Macron'u Hitler'e benzeten kişiye 10 bin euro ceza

Fransa'da, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, faşist lider Adolf Hitler'e benzetildiği afişleri asan Michel-Ange Flori'ye 10 bin euro para cezası verildi.

 

Türkiye’nin insansız araçları görücüye çıkıyor

İnsansız savunma sistemlerinde devrim yapan Türkiye, bu alandaki üretimini görücüye çıkartıyor.. Dünyanın sayılı teknoloji etkinliklerinden olan TEKNOFEST’te HAVELSAN’ın üzerinde çalıştığı sistemler tanıtılacak.

 

Fahiş fiyatın önüne geçilecek

Son dönemin en dikkat çeken konularından biri olan fahiş fiyatlara devlet göz açtırmayacak. Başkan Erdoğan konuyla bizzat kendisinin ilgileneceğini belirterek fahiş fiyat ile mücadele edileceğini söyledi.

 

Talisca’dan Beşiktaş itirafı

Beşiktaş'ın Brezilyalı eski yıldız oyuncusu Anderson Talisca, Beşiktaş için "Taraftarı özledim, yeniden döneceğim.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • HIDIR BUDUR 19.09.2021 22:48
    MACRON amucaaa..Sen önce ülkendeki sarı yelekliler eylemlerini bastır..Boyundan büyük işlere girme istersen.. Geçen sefer "Fransa içinde birlik beraberlik sağlayacağım diye NOTR DOME kilisesini yakıp orda milli birlik beraber olalım " tiyatrosu oynadın ama yine bi fayda etmediğini gördün..