Kırıkkale’de PCR testi pozitif olan üniversite öğrencisini aracına alan minibüs şoförü, telefonunun eski tip olduğunu belirterek, “Benim HES kodu yapma şansım yok. Çünkü benim telefonum eski tarz telefon. Benim eski tarz telefonla HES kodu sorgulama şansım yüzde sıfır” dedi.
Ankara-Kırıkkale arasında sefer yapan Fatih K. idaresindeki 71 ACC 280 plakalı yolcu minibüsü, Yahşihan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından trafik kontrol noktasında durduruldu. Jandarma ekiplerince sürücü ve yolcuların Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulaması yapıldı. Yolcular arasında bulunan Şakir Ü’nün (22) Covid-19 PCR testinin pozitif olduğunun tespit edilmesi üzerine jandarma, İl Salgın Denetim ekiplerini çağırdı. Trafik kontrol noktasına gelen filyasyon ekipleri, karantina ihlali yapan Şakir Ü’ye ve minibüs firmasına 4 bin 50’şer lira idari para cezası uyguladı. Üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen Şakir U, işlemlerin ardından karantinaya alındı. Şakir Ü’nün karantinasının sona ermesine 5 gün kaldığı ve ucuz ev kiralamak için erken gittiği öğrenildi.

“Benim eski tarz telefonla HES kodu sorgulama şansım yüzde sıfır”
Filyasyon ekiplerine açıklama yapan sürücü Fatih K., “Arkadaşımızın bizi uyarması gerekiyor. Çünkü benim kontrol etme şansım yok. Benim HES kodu yapma şansım yok. Çünkü benim telefonum eski tarz telefon. Benim eski tarz telefonla HES kodu sorgulama şansım yüzde sıfır. Benim sizin bu telefondan alma durumum yok. Alamadığım için kontrol edemedim. Aracımızdaki birçok yolcunun telefonu eski. Eski telefonlarda HES kodu yazmıyor” diyerek kendini savundu.
 

Yorumlar 5 Yorum Var
 • aziz 23.09.2021 19:03
  aldığın yolcuya bilet kesmiyormusun . sehirler arası yolcu tasıyorsun. yasa var kanun var . özel araclarınla gidenlere kontrol yok. ama uzun yol servis , şehirler arası tasıyan araçlara yasa böyle. mısırdaki sagır sultan duydu be. ayrıca bunun için genelgede yayınlandı. telefona sığınma bahanen boş... yazılı evrak var . baksaydın adamın evrağına. biletsiz kaçak yolcu taşırsan sanucunada katlanıcan .
 • ttttt 23.09.2021 18:43
  O zaman servise çıkmayacaksın.
 • master 23.09.2021 18:12
  bakacak tabii,eski telefon falan filan hikaye.
 • temel 23.09.2021 17:07
  adam hakli herkes de yeni cep internet su bu olacak diye kanun yok burda o bilerek binen mali alirsin hapise koyarsin adamin zarari ne ise ve yolcularin zarari is kaybi su bu diye yuz bin lira hesap cikar øde dersin direk hapise koyarsin o bilerek binen mallara
 • Gökhan 23.09.2021 16:25
  Dolmuşcu haklı nasıl sorgulayacak durup durup hes kodu mu bakacak yolun içinde.