21 Ekim 2021 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 

Her an yeni salgın patlak verebilir

Pandemi dünyanın birinci gündem maddesiyken, en az onun kadar önemli bir başka sorun daha var: Küresel ısınma. The Lancet dergisinin raporuna göre küresel ısınma dang humması, chikungunya ve zika gibi salgınların patlak vermesine neden olabilir. 

Tüm öğrencilere ücretsiz olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm eğitim kademelerinde yardımcı kaynak ve destekleyici eğitim materyallerinin kasım ayından itibaren ücretsiz dağıtılacağını açıkladı. 

Taksicilerin alicengiz oyunu

Sarıyer'de bagajda unutulan 1 milyon 800 bin lirayı teslim eden taksici takdir toplamıştı. Ancak olayın kurgu olduğu ortaya çıktı. İddialar sorulan taksici konuşmaktan kaçtı, kendisini tuvalete kilitledi.  

Yemen'de döviz kullanımı yasaklandı

Yemen hükümeti, ülke içindeki işlemlerde döviz kullanılmasını yasakladı. Hükümetin döviz üzerinden yapılan spekülasyonları engellemeyi amaçladığı belirtildi. 

Yunanistan göçmenleri diri diri yaktı

Atina'nın göçmenlere yönelik zulmü devam ediyor. İtme politikasıyla gündeme gelen Yunanistan, Ege denizinde göçmenleri diri diri yaktı. 

Halay sonrası pozitif

Diyarbakır'da İsmail Saymaz'la halay çektiği görüntülerle sosyal medyada çok konuşulan Ertuğrul Özkök korona virüse yakalandı.  

Derbi Fırat Aydınus’un

Süper Lig'de 25 Ekim Pazartesi günü oynanacak Beşiktaş- Galatasaray derbisinde hakem Fırat Aydınus düdük çalacak. 

Yorumlar 2 Yorum Var
  • adsız 21.10.2021 22:51
    hemen patlak versın hemen belki bu yahudilerde sonu olur inşaallahhh
  • Dahi 21.10.2021 19:30
    birsey olmaz.korku veriyorlar.iklim değişikliği dünyanın 1000 yıllık döngüsü. 1000 yılda bir dünyanın manyetik kutuplar ında kayma olur.bu da 3 yada 4 sene iklim değişikliğine sebep olur.inan kaynaklı bir bozulma dEğil yani.ama işi gene insanlara yıkıp korkuya devam.