Diyarbakır'da, şizofreni hastası olduğu iddia edilen H.E. (39) adlı kadın, kendisine kronik rahatlığını hatırlatıp, kilo vermesi gerektiğini söyleyen Dr. Aziz Tanelçi'ne bıçakla saldırdı. Dr. Tanelçi, kolundan ve omuzundan yaralanırken, H.E. gözaltına alındı.

Olay, sabah saatlerinde, Kayapınar ilçesindeki Lunapark Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. Şizofreni hastası olduğu öne sürülen H.E. adlı kadın, kendisine kronik rahatlığını hatırlatarak, kilo vermesi gerektiğini belirten Dr. Aziz Tanelçi'ne bıçakla saldırdı. H.E. ayrıca sedye ve koltukları da bıçaklayarak parçaladı. Dr. Tanelçi, kolundan ve omzundan yaralanırken, H.E.'yi çevredekiler, uzaklaştırdı. H.E., polis ekiplerince gözaltına alındı. Saldırı anı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde; H.E.'nin koridordaki doktora bıçakla saldırdığı, Dr. Aziz Tanelçi'nin de kaçmaya çalıştığı anlar yer aldı. 

'ARTIK ŞİDDETİN BOYUTU DEĞİŞTİ'

Aile Sağlığı Merkezi'ne gelen Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu, "Artık şiddetin boyutu değişti. Sağlıkçılara yapılan şiddetin boyutu artık silahlı ve bıçaklı saldırılara dönüştü. Bununla ilgili acil ve caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Sağlık çalışanları canla ve başla görevlerini yaparken bu tür olaylarla karşılaşmaması, bu tür kendini bilmez insanların saldırısına maruz kalmamaları için acilen tedbirlerin alınması gerekiyor. Bununla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır. Sağlık çalışanları bu konuda mağdur edilmemelidir. Hayat kurtaran sağlık çalışanları bu yolda hayatını kaybetmemelidir. Pandemiyle mücadelede sağlık çalışanlarının mücadelesi ortadayken, maalesef kendini bilmez insanların bu tür olaylara başvurmaları sağlık çalışanlarının performansını düşürmektedir. Bugün yapılan saldırı, sağlık çalışanlarının can güvenliğinin olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur" dedi.
 

Yorumlar 14 Yorum Var
 • Osmanlı 25.11.2021 19:27
  Sağlıkçılara değil saldırı. Dırumu doğru anlayalım. saldıranlar şizofren ve çok sayıda etrafımızda. Yasal düzenleme yok tedavi yok aileleri şikayet ihbar etmiyor. Böyle olaylarda görüyoruz sonra çıkıyorlar
 • Hakan 25.11.2021 19:17
  Asla şiddeti tasvip etmiyoruz...boyle eylemlere girişimler en ağır cezayı almalı...ama lakin herkes birbirine saygılı olmalı ...maalesef dr larin arasından ..kendini üstün gören insanları aşağılayan ..babasinin işletmesini ilettiğini zanneden dr larda var...belki o kadına herkesin önünde git kilo ver demiştir kaldiramamistir...artik muayene bile etmiyorlar soruyorlar ya filim ya ilaç ...ne diyeyim rabbim aklı selim insanlarla karsilastirsin
 • Çorumlu 25.11.2021 17:47
  Doktor biliyor şizofrenlik teşhiz edilmiş bikere ne olsa kimse inanmaz, ahlak dışı teklifde bulunur sulanır, sonrada ben sadece böyle veya şöyle dedim bana saldırdı der ve biter. Burası türkiye kardeşim, erkekleri korkak cepte bıçaksız dişarıya çıkamaz, kadın görünce şehvetlenir iki saniyede. Ecdatlarımız mezarda takla atıyordur bizleri görünce.
 • Mert 25.11.2021 17:40
  Bu insan kılığında gezen yaratıkları serbest bırakan hakimlere saldırmalı aslında ! Bakalım kendilerine olunca nasıl oluyormuş
 • izmir-doğru söyler 25.11.2021 17:22
  keleşte çoktur oralarda doktor taranmadığına sevinsin belkide akşamada oğul ve koca tarama yapabilir tehlike kural-kanun ve devletin olmadığı ve tanınmadığı yerler tehlikelidir.
Daha fazla yorum görüntüle