27 Kasım 2021 Cumartesi ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Yasin AKÇA 

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 


Boğazın mavisine kavuşacak! İstanbul için müjde 
İstanbul'da çift doz aşılanma oranının yüzde 74'ü geçtiğini belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, birkaç hafta içinde haritada “Boğaz'ın mavisine" kavuşacağını söyledi.


Bakanlık'tan ‘Müslüme’ açıklaması
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, Mersin'de 3 yaşındaki Müslüme Yağal’ın ölümüyle ilgili, aile bireyleri ile yapılan görüşmeler ve sosyal inceleme sonucunda küçük kızın 4 kardeşi için devlet koruması kararı alındığı, annesinin de kadın konukevine yerleştirildiği belirtildi.


MSB duyurdu: 4 terörist etkisiz hale getirildi
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan ve sızma girişiminde bulunan 4 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
        
Etiyopya Başbakanı cephede!
Etiyopya Başbakanı Abiy Ahmed, merkezi hükümete karşı isyan başlatan Tigray Halk Kurtuluş Cephesi ile savaşmak için yetkilerini yardımcısına devrederek cepheye indi.
       
Milli İHA ANKA Kazakistan yolcusu
İhracat sözleşmesi kapsamında 2023 yılına kadar 3 ANKA, 2 yer sistemi, lojistik destek paketi Kazakistan'a teslim edilecek.
   
Milli Takım'a güçlü rakipler!
A Milli Futbol Takımı'nın 2022 FIFA Dünya Kupası play-off turundaki ilk rakibi Portekiz oldu. Milliler, Portekiz'i elemesi durumunda İtalya-Kuzey Makedonya maçının galibiyle karşılaşacak.


Mustafa Denizli'ye büyük onur
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yenilenen İzmir Alsancak Stadı'nın açılışını yaptı. Erdoğan, tarihi stadın yeni adının "Alsancak Mustafa Denizli Stadı" olarak belirlendiğini duyurdu.
Gündemdeki önemli gelişmelerle karşınızda olduk. Sağlıklı kalın, haber7’de kalın…

Yorumlar 0 Yorum Var