Yozgat’ta yüzlerce sığırcık kuşunun akşam ezanı okunduğu sırada gökyüzündeki ahenkle dansı, görsel şölen oluşturdu.

Yozgat’ta akşam saatlerinde gökyüzünde görülmeye başlayan yüzlerce sığırcık kuşunun müthiş bir ahenkle sergiledikleri görsel şölen izleyenleri mest etti. Akşam ezanı ile birlikte Çapanoğlu Büyük Cami ve Cumhuriyet Meydanı üzerini mesken tutan kuşlar, gökyüzünde senkronize hareketleriyle dakikalarca dans etti. Kuşların gökyüzünde birbirinden ilginç şekiller oluşturduğu görsel şölen, akşam ezanının bitimine kadar sürdü. Vatandaşlar da bu muhteşem gösteri bitine kadar gözlerini gökyüzünden alamadı.

Kuşların gökyüzünde dansının görülmeye değer olduğunu belirten Selma Kolcu, “Kuşların dansı görülmeye değerdi. Ahenkle bir birine değmeden böyle dans etmeleri çok hoştu ve şu an onları izliyorum. Gökyüzünde görsel bir şölen vardı ve çok güzel bir görüntü” dedi.

Kuşların gökyüzünde adeta havada görsel bir şölen oluşturduğunu söyleyen Erdoğan Budak ise, “Biz de bu muhteşem görüntüyü izliyoruz ve resim çekiyoruz. Kuşların ahenk içinde ve birbirine değemeden uçmaları ve görsel şölen oluşturmaları gerçekten çok güzel görüntü oluşturuyor. Farklı farklı desenler çiziliyor adeta gökyüzünde. Her sene kış ayında Yozgat’ta biz bunu izliyoruz. Şimdi de izlemeye geldik” şeklinde konuştu.

Yorumlar 7 Yorum Var
 • savaş 10.12.2021 23:39
  sığırcıklar her vakit öyle uçarlar
 • vay be arkadaş 10.12.2021 21:24
  burnumuzun ucundaki teknolojyi kaçırıyoruz.o hızda giderken ani dönüşler yapmak manevralar yapmak birde arkadaş telsiz yok birşey yok o kadar sayıda insan olsa koşuşdursan ani amnevralar yapsalar brbirine çarparlar ve o hızda ölürler.burnumuzun ucundaki bu kuş topluluğunu incelersek ve bunu dronlara yada savai uçaklarına otomotik entegre etsek yada insansız gemilere bizi ne amerika tutar ne rusya ne avrupa ne england ..kraliçenin burnuna tossurayım cehhennemi bol olsun amin
 • Abdullah 08.12.2021 20:19
  Allahu Ekber.
 • Ali 08.12.2021 16:29
  Yaradana kurban
 • mim nun 08.12.2021 16:12
  şans değil zikir
Daha fazla yorum görüntüle