15 Ocak 2022 Cumartesi ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Yasin AKÇA

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 

‘Hayırlı evlat’

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, kanser hastası yaşlı babası ile kalp hastası annesine yıllarca bakan kız evlada bırakılan dairenin iadesi yönündeki mirasçıların açtığı davaya son noktayı koydu. Kurul, maddi durumu iyi ve birden çok taşınmazı olan kanser hastası babanın, kendisine bakıp ilgilenen kızına bir gayrimenkulünü devretmesinin diğer mirasçılardan mal kaçırma amacını taşımayacağına hükmetti.

44 terörist etkisiz

Milli Savunma Bakanı Akar, Akçakale'deki terör saldırısının ardından başlatılan operasyonlar sonucunda 44 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

1 dakikada milletvekili
Teröristlerle fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel'in, TBMM'ye sunulan dosyasında çarpıcı tespitler yer aldı. Güzel'in, KCK mülakatına girdiği ve 1 dakikada milletvekili adayı olduğu belirlendi.

Kar var

Meteoroloji, yoğun kar yağışı uyarısı yaptı. Bugün öğle saatlerden itibaren yağışın etkili olması, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'de 20 santim kar biriktirmesi bekleniyor. Yoğun kar yağışının pazartesi etkisini kaybedeceği belirtildi.

 

1,311 TL zam
Memur ve memur emeklilerine yapılan yüzde 30.5'lik zam, 3600 ek göstergede formülü değiştirdi. 35 yıllık hizmeti olan öğretmen ve polis emeklisinin son zamla 5.941 liraya çıkan maaşı 1311 lira daha artacak.

Su sıkıntısı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Nüfusumuz artıyor, tarım sektörü büyüyor, sanayimiz gelişiyor. Gelecek 20 yılda, kişi başına düşen su miktarımızda yüzde 17 azalış bekleniyor" dedi.
 

Kartal’dan tek atış

Süper Lig'in 21. hafta mücadelesinde Beşiktaş sahasında konuk ettiği Gaziantep FK'yi 1-0 mağlup etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar 8 Yorum Var
 • M. As 16.01.2022 01:55
  Türk Medeni Kanununda "Evlatlıktan Ret" var mı? Yok. Bu çok büyük bir eksikliktir.
 • Abdullah53 15.01.2022 22:49
  Yargıtay doğru karar vermiş. dinimize göre insan sağlığında malında dilediği gibi tasarruf hakkına sahiptir.
 • merve 15.01.2022 19:41
  çocukken benim annem, benim babam... yetişkinken ve bakıma muhtaçken senin annen, senin baban.... Kimse arayıp sormak, bir hediye alıp ziyaret etmek istemez, yanına evine alıp 15 gün gönüllerini hoş etmek istemez....öldüklerinde benim malım benim malım... benim annem, benim babam... Bir de boşanıp maaşını alanlar yok mu? Şu milletin sırtından inmediler bir türlü... Kız evlada maaş nedir? Kaldırılsın. Herkes iffetiyle evlensin. Eşiyle geçinsin.
 • Bekir 15.01.2022 18:10
  Yargıtay bu sefer tutturdu.kızımız anne ve babasına bakmış aslında olan malların hepsini haketmiş...helal olsun hem dünyalık hem ahiretlik kazanç.. güle güle otursunlar
 • Ali rıza 15.01.2022 16:47
  Bu zamla 7000 TL yi geçiyor maaşlar afiyetle ağız tadıyla yesinler inşallah fakat bu maaşın yarısında SSK emeklilerine verin bari verin ki ömrünün son demlerinde rahatça geçirsinler
Daha fazla yorum görüntüle