17 Ocak 2022 Pazartesi ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 


Yenilenebilir enerjide dev atılım

Türkiye, temiz enerjiden faydalanmak ve dışa bağımlılığı azaltmak için çalışmalarını artırdı. 2014'te başlayan çalışmalar sonucunda, Türkiye'nin güneş enerjisi kurulu gücü 8 yılda 40 megavattan 7 bin 816 megavata çıktı.  

Haftalık vaka sayısı açıklandı

Omicron etkisi haritaya yansıdı. Sağlık Bakanı Koca'nın açıkladığı illere göre haftalık vaka haritasında Eskişehir zirvede yer aldı. İstanbul'da 100 binde görülen vaka sayısı 1222'ye yükseldi.  

Yurdun büyük bölümünde kar bekleniyor

Soğuk hava yeniden etkisini gösterecek. Yurdun neredeyse tamamında kar veya sağanak yağış görülecek. Uzmanlar, Çarşamba gününden sonrası için özellikle uyarı yaptı. Doğu bölgelerde yağışlar çok kuvvetli olabilir.   

Ayasofya İBB’ye göre halen müzeymiş!

Geçtiğimiz sene yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii, İBB'nin internet sitesinde "Ayasofya müzesi" olarak tanıtılmaya devam ediyor. 

Hekimoğlu İsmail’e veda

Minyeli Abdullah romanıyla hafızalara kazınan şair, düşünür, gazeteci ve yazar Hekimoğlu İsmail, Marmara İlahiyat Fakültesi Camii'nde kılınan namazın ardından son yolculuğuna uğurlandı.               

CHP’li Yıldırım’dan tuhaf çıkışa savunma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun peygamber soyundan geldiğini iddia eden CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, konuyla ilgili ilk kez konuştu. Kaya, "Amacım bizim dini değerlerle sorunumuzun olmadığını göstermekti" dedi.  

Aslan yine kayıp

Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Galatasaray, .  

Yorumlar 9 Yorum Var
 • Vatandaş 18.01.2022 09:52
  Gerçekten enerjide büyük başarı, %130 zam. Dünya,da az ülkeye nasip olur.
 • SolarCooperativ.com 17.01.2022 22:31
  Güneş enerjisi sistemlerinden neden hala KDV vergisi alınıyor
 • Oflu 17.01.2022 19:09
  ibb din , millet ve devlet dusmanligina devam da tam gaz...
 • Ankara'lı 17.01.2022 17:56
  Bugün 17 Ocak
 • Misafir 17.01.2022 17:50
  Bu yenilebilir enerji, güneş enerjisinden faydalanmak için devlet bizzat harekete geçmeli, Öncelikle bomboş duran kamu binalarının tümünün çatıları güneş panelleri ile donatılmalı, okullar sağlık kuruluşları, belediye binalarının çatıları bir enerji dönüşüm alanına çevirilmeli
Daha fazla yorum görüntüle