20 Ocak 2022 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Seda YEŞİLKAYA

Kameraman: Mutlu ŞAHİN


Google duyurdu: Artık ücretli olacak

Google işletmeler ve okullar için yıllar önce kullanıma sunulan G Suite'in legacy sürümünü kapatıyor. Google gönderdiği maille kişilerden paralı olan Google Workspace hizmetine geçmesini istedi.

İstanbul kara doyacak

Hava sıcaklığının düşmesi beklenen İstanbul’da yarın akşamdan itibaren kar yağışı etkili olacak. Kentte kar yağışının 5 gün boyunca sürmesi bekleniyor. Uzmanlar, “Kara doyacağız” dedi. 

Aidatlar 8 bin liraya ulaştı

İstanbul'da Sarıyer, Ortaköy ve Beşiktaş aidat bedellerinin en çok arttığı ilçeler oldu. Bazı sitelerde aylık aidat 8 bin liraya kadar çıktı. Vatandaş, fahiş fiyatlara tepki gösterdi.

Turkovac için yeni çalışma

Yerli aşı TURKOVAC için yeni bir bilimsel çalışma başlatılıyor. 2 doz BioNTech aşısının üzerine bir doz TURKOVAC aşısı yaptıranların antikor değeri ölçülecek. Bu çalışma, dünyada ilk olma özelliğini taşıyor.

AK Parti’den Akşener’e tepki

AK Parti Sözcüsü Çelik, teröristbaşı Öcalan’ın serbest bırakılacağını iddia eden İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e tepki gösterdi. Çelik, “Bu yaklaşım her türlü siyasi değerin çiğnenmesi demektir” dedi. 

Yunan Papazlar savaş uçaklarını kutsadı

Yunanistan'da Fransa'dan satın alınan 18 savaş uçağından teslim edilen ilk 6'sı için tören yapıldı. Papazlar savaş uçaklarını kutsal suyla kutsadı, Başbakan Miçotakis törende Türkiye'yi hedef aldı.
       
Rus editör, Yusuf Yazıcı’dan özür diledi

CSKA Moskova'ya transfer olan Yusuf Yazıcı'nın tanıtım videosu tepki çekmişti. Tanıtımı hazılayan edötür Katerina Kirilcheva özür diledi.

Yorumlar 3 Yorum Var
  • tepki 20.01.2022 18:58
    ilk bedava denir sonra yukleme puan oldumu tam tuzaga dustun mu parali denir eski nr
  • Tamer Okuyucu 20.01.2022 18:57
    Sağlık kuruluşlarına güvenlik için eleman ve metal dedektör şarttır. Silahla rahatça giriliyorsa ordaki fedakar çalışanların can güvenliği yok demektir.
  • Fox okuru 20.01.2022 18:33
    Meralyan iktidara gelirse apoyu salmak için yol yapıyor, nede olsa aponun heykelini dikecek olanlarla ittifak yapıyor, ittifaka alıştırmak içinde selo teroristine önce özgürlük sonrada kahvaltıya davet etmesi manidar