Adana’da Hakkı Ö.’nün bir kişiye 2 bin lira borç para verdiği ancak vatandaşın 3 yıldır ayda 400 lira ödemesine rağmen borcunun bir türlü bitmediği öğrenildi. 

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte paraya ihtiyacı olan kişilere faizle borç verip, teminat olarak çek ve senet alan, borcunu ödemeyenlere icra işlemi başlatıp, 47 kişiyi mağdur ederek 1 milyon 700 bin TL’lik vurgun yapan 2 kişiyi deşifre etti. Savcılığın şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkartmasının ardından operasyon için harekete geçen ekipler, şafak vakti adreslere yaptığı baskında çiftçi Hakkı Ö. (72) ile oto galerici Mehmet Ö.’yü (46) gözaltına aldı. Adreslerdeki aramalarda 1 milyon 337 bin 250 TL tutarında 22 senet, 4 çek fotokopisi, 80 boş senet ve 5 çek defteri, 21 bin 500 TL, farklı kişilere ait tapu belgesi ve araç satış sözleşmeleri, alacak notlarının bulunduğu ajanda ele geçirildi.

YILLARDIR BORCU BİR TÜRLÜ BİTMEDİ

Emniyete götürülen şüphelilerden Hakkı Ö.’nün, 3 yıl önce ağına düşürdüğü Mehmet S.’ye 2 bin lira borç verdiği ve karşılığında boş senet aldığı belirlendi. Mehmet S.’nin  borcunu ödemek için 3 yıldır ayda 400’er lira olmak üzere 14 bin 400 TL para ödediği ancak borcunun bir türlüğü bitmediği senedi de geri alamadığı öğrenildi. Ayrıca Hakkı Ö.’nün, evinden çıkan senetlerle ilgili, “Faiz karşılığı para vermiyorum. Senetleri, borç karşılığı teminat olarak aldım” dediği kaydedildi.

“ÇEKİN SİZE MADALYA TAKACAĞIM”

Emniyetteki işlemlerinin ardından Mehmet Ö., Hakkı Ö. adliyeye sevk edildi. Hakkı Ö. sevk sırasında kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, “Çekin size madalya takacağım” diye tepki verdi. Zanlılardan Mehmet Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Hakkı Ö. ise ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yorumlar 1 Yorum Var
  • alp 21.01.2022 14:18
    eger o da sucluysa onuda atın iceri yada komple salın ev hapsi ne