28 Ocak 2022  Cuma ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Yasin AKÇA

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 

New York Belediye Başkanı Adams kardeşini 1 dolar maaşla işe alacak!

ABD’de New York Belediye Başkanı Eric Adams, kardeşi Bernard Adams'ı yıllık 1 dolar sembolik ücretle güvenlik danışmanı olarak işe alabileceğini duyurdu.

İmamoğlu’ndan bir tuhaf açıklama
İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul’da kar kaosu yaşandığı sırada bir balıkçıda görüntülenmesiyle ilgili tuhaf bir açıklama yaparak “İstanbul’da karla mücadeleyi en büyük şekilde biz verdik” dedi.


MİT'ten nokta operasyon
MİT'in nokta operasyonuyla, terör örgütü PKK/YBŞ'nin sözde özel kuvvet sorumlusu Sileman Şemo Yusuf, Irak'ın Sincar Bab Şilo bölgesinde etkisiz hale getirildi.
Ekonomi gündemi ile haber turumuza devam ediyoruz


Yerli otomobil TOGG 'CES'in En İyi 20 Markası' arasında
Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası TOGG, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022'nin en iyi 20 markasından biri seçildi.


Rusya'dan ABD'ye sert yanıt
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna ile bir savaş istemediklerini, ancak çıkarlarının da görmezden gelinmesine müsaade etmeyeceklerini belirtti.

BM’den skandal karar
Birleşmiş Milletler, Kıbrıs'ta konuşlu Barış Gücünün görev süresini 6 ay daha uzattı. Türkiye, BM’nin kararına, ‘Kopuk ve çelişkili bir tutum’ diyerek tepki gösterdi. 
 

Hull City'de Shota Arveladze dönemi

Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu İngiliz ekibi Hull City, Gürcü teknik adam Shota Arveladze ile 2,5 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.
Gündemdeki önemli gelişmelerle karşınızda olduk. Sağlıklı kalın, haber7’de kalın…

Yorumlar 0 Yorum Var