18 Mayıs 2022 Çarşamba ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Mustafa ŞEKER

Kameraman: Mutlu ŞAHİN
 

Tekirdağ'da 'Hamam böceği' istilası
Tekirdağ'ın şehir merkezinde kanalizasyonlardan çıkan sürüler halindeki hamam böcekleri sokakları istila etti. Hamam böcekleri, gündüz ölü taklidi yapıyorlar, gece ise çevredeki evlere dadanıyorlar.

Finlandiya ve İsveç resmen NATO'ya başvurdu!
Finlandiya ve İsveç, NATO'ya üye olabilmek için resmi başvuru mektuplarını NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'e teslim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'ya Finlandiya ve İsveç ayarı
NATO'ya katılma girişiminde bulunan Finlandiya ve İsveç hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlardan 30 terörist istedik vermediler. NATO güvenlik teşkilatıdır. Evet diyemeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Atatürk Havalimanı açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda inşa edilmesi planlanan devasa millet bahçesine karşı çıkan muhalefete "Bunların derdi Atatürk'ün ismine sahip çıkmak değil, kendi kirli gündemlerini inşa etmektir." diyerek yanıt verdi.

Türkiye’den Yunanistan’a tepki
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yunanistan Başbakanı'nın, ABD kongresinde ayakta alkışlanması ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Müttefik dediğimiz ABD Kongresi'nde Türkiye ve KKTC ile ilgili sergilenen tiyatroyu izlediniz. Ada'da sanki Kıbrıs Türkleri yokmuş gibi davranılması ibret verici bir durumdur'' açıklamasında bulundu.

Meteoroloji ve AKOM'dan peş peşe uyarılar
Meteoroloji'den yapılan son açıklamada; Marmara, kuzey Ege, Batı Karadeniz ile Batı Akdeniz, Toroslar ve Doğu Anadolu'nun doğusunda gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. AKOM'dan da İstanbul'da beklenen yağışla ilgili duyuru yapıldı.

Galatasaray'da birleşme kararı
Galatasaray'da 11 Haziran'da gerçekleştirilecek kongre öncesinde Dursun Özbek, Metin Öztürk ile birlikte seçime girme kararı aldı. Özbek'in başkan olacağı yönetim kurulunda Metin Öztürk de 2'nci başkan olacak.

 

Yorumlar 8 Yorum Var
 • erdal 19.05.2022 10:29
  onlara gececi olmuşlar
 • Vatan Sevdalısı 19.05.2022 00:31
  Dünya Beşten Büyüktür! Bu Beşten de Türkiye miz Büyüktür. Dün Çanakkale de VATAN Toprağımıza Operasyon Çekip Parçalamaya Çalışanların Aynı Megola idaalleri için Yeniden Gelmeye Çalışacakları Çok Aşikardır. Ne yaparlarsa yapsınlar Başaramıyacak sınız Başaramıyacak sınız Başaramıyacak sınız?. Devletimiz Çok Güçlüdür Çok. Kıbrıs Barış Harekâtında Onca Ambargo ya Rağmen Kıbrıs'ta Rumların yaptığı Zulme karşı Verdiğimiz Mücadele o gün ki gibi devam ediyor.
 • Durmuş Karaibiş 18.05.2022 21:56
  Kıbrısa evet dedirten zihniyet yüzündendir.
 • Sefer 18.05.2022 20:43
  İyi düşünün ekosistemi bozacak bir şey yapmış olmalısınız üremelerini artıracak bir şey ya da onların düşmanlarının azalmasını saglayacak bir şey .. Yiyecek belki .. sokaklara bırakılan kedi köpek mamaları da etkili olmuş olabilir Tekirdağ'da ne kadar konuluyor
 • bir bilen 18.05.2022 20:41
  CHP ye oy veren ellerinizden başlarlar inşallah yemeye
Daha fazla yorum görüntüle