29 Haziran 2022 Çarşamba ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Mustafa ŞEKER

Kameraman: Mutlu ŞAHİN
 

Ege’de dengeler değişecek

Türkiye'nin savunma sanayiindeki son adımı Ege Denizi'nde dengeleri değiştirecek. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, STM500 projesinin kritik aşamada olduğunu duyurdu. Mustafi Tümamiral Doç. Dr. Cihat Yaycı ise, "Sürprizin de sürprizi olacak" değerlendirmesinde bulundu.

NATO Liderler Zirvesi’nde diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’ne katıldı. Zirvede yoğun diplomasi trafiği yaşanıyor. Fransa Cumhurbaşkanı ile görüşen Erdoğan, bu akşam 18.45’te ise ABD Başkanı ile bir araya gelecek.

Türkiye istediğini aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam NATO Genel Sekreteri ile İsveç ve Finlandiya liderleriyle görüştü. İki ülke, Türkiye’nin taleplerini yerine getirmeyi taahhüt etti. Ankara, ise üyeliklerine için yeşil ışık yaktı.

Dünya ‘başarı’ Akşener ‘taviz’ dedi

Türkiye’nin diplomatik başarısı tüm dünyada takdirle karşılanırken, muhalefet partileri ‘taviz’ algısı yapıyor. İYİ Parti Lideri Meral Akşener, “Ülkemizin çıkarlarıyla bağdaşmayan bir taviz verildi” dedi.

İsveç’ten Türkiye açıklaması

Türkiye’nin istediği teröristleri iade edeceğini taahhüt eden İsveç’ten yeni bir açıklama geldi. Başbakan Andersson, “Türkiye ile suçluların iadesi konusunda yakın diyalog kuracağız” diye konuştu.

Ayçiçek yağında indirim beklentisi

Uluslararası piyasalarda ham ayçiçek yağının tonu 1500 dolara kadar geriledi. Bu gelişmenin ardından iç piyasada fiyatlarda 30-35 liraya yakın indirim olması bekleniyor.

Emre adım adım Fenerbahçe’ye

Fenerbahçe, Emre Mor'un transferi için Fatih Karagümrük Kulübü ile prensip anlaşmasına varıldığını duyurdu.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Cemal Serbest 30.06.2022 09:20
  Akşener ve ortaklarının işine gelmedi demekki neymiş?Dünya Lideri REİS Taşı gediğine koydu.
 • Mete 29.06.2022 22:48
  Sozde 500km menzilli fuze mi 750km nerede demek geliyo icimden sonra 1200km olsa daha mi iyi olur ankaradan pireyi gor gozunden vur...
 • Hakikat 29.06.2022 22:30
  Taviz i nereden vermişiz aksener bir açıklasaydı da bilseydik boş sallamayla olmuyor
 • turk 29.06.2022 21:59
  ne dengesı abıcım benim iman dolu gögsum serhatım var İMAN varsa mutlaka imkan vardır allah var gam yok.Yeterki adam gibi adam olalım
 • Asım 29.06.2022 20:48
  uçak gemilerini denizin dibine gömelim. Var mı buralarda tezgah kurmak.
Daha fazla yorum görüntüle