Denizli’de oynanan TFF Kadınlar U15 Bölgesel Gelişim Ligi’nin son maçında her iki takımın futbolcu ve teknik heyetleri birbirinin üzerine yürümesiyle saha bir anda ringe dönüştü. Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu olayda hızını alamayan taraflar, sahaya giren güvenlik güçlerine de zorluk çıkardı.

Denizli’de TFF Kadınlar U15 Bölgesel Gelişim Ligi’nin son maçında Akkonak Stadı’nda karşılaşan Horozkentspor-Sultanlarspor maçında yeşil sahalarda istenmeyen görüntüler ortaya çıktı. Horozkentspor’un şampiyonluğu ile sona eren Kadınlar U15 Ligi yumruk ve tekmeler havada uçuştu. Akkonak Stadı’nda oynanan ve futbolseverlerin yanı sıra Denizli Gençlik Spor Müdürü Ömer İlman ve Denizli ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya’nın da izlediği Kadınlar U15 Ligi, Sultanlarspor-Horozkentspor maçının normal süresi 1-0 Horozkentspor’un üstünlüğü ile sona erdi.

Tekme ve küfürler havada uçuştu
Maç bitiminde Horozkentspor’a şampiyonluk, Sultanlarspor’a ikincilik kupası verilmesi için hazırlık yapılırken saha içerisinde taraftarlar arasında tartışma ile başlayan olay, daha sonrası sporcu, antrenör ve yöneticilerin de katılımıyla büyüyerek arbede yaşandı. Taraflar birbirlerine saldırırken, tekme ve küfürler havada uçuştu.

Kupa töreni iptal edildi
Bir anda boks ringine dönen sahadaki olaylara, güvenlik için statta bulunan polis ekipleri müdahale etti. İstenmeyen görüntülerin ortaya çıktığı kavga, emniyet güçlerinin müdahalesi ve takviye kuvvet gelmesi ile son buldu. Takımlar güçlükle sakinleştirilirken, Sultanlarspor sahadan çekilme ve kupa törenine katılmama kararı aldı. Olayların büyümesi üzerine kupa ve madalya töreni ise iptal edildi.

Yorumlar 4 Yorum Var
 • Kaysi 08.08.2022 17:15
  Ama kadina sidet diyince herkez ayaklaniyordu alacaksin söpayi eine kim olursa olsun Adam kadin fark etmez bunlar nasil olsa ayni haklari istiyor ozaman polis de a!ni davranip sopayla gazla Dagitacak acimadan bur gec .sorun ney ayni haklari isteyen onlar ozaman ayni karsiligi da alacaklar
 • Alperen 08.08.2022 16:17
  Bu erkek olsun kadın olsun ne işe yarıyor anlamıyorum. Bunlara harcanan paralar ata sporlarımıza harcansa kimse sırtımızı yere getiremez.
 • Misafir 08.08.2022 12:42
  Büyük yemin olsun ben cumhurbaşkanını çok seviyorum.15 Temmuz gecesi de ilk sokağa çıkanlardan biriyim ama şurasını da söylemeden geçemeyeceğim.ülkede ne asayiş ne otorite ne devletin caydırıcılığı ne hukuk ne yasa ne polisin ağırlığı kısaca hiçbir şey yok,bomboş bir ülke Allah sonumuzu hayır eylesin.cumhurbaşkanım böyle gitmez bu iş. Nereye baksam mutsuzluğum artıyor kimse ceza almıyor katiller bile birkaç senede dışarı çıkıyor.
 • ahmet 08.08.2022 11:28
  ya kapatin sunlari erkek futbolu yetmiyormus gibi simdi bitde herterde kadin futbolu