17 Ağustos 2022 Çarşamba ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Serkan KARAHALİLOĞLU

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 

Konut maliyetinde İstanbul birinci

Konut fiyatları, Haziran'da bir önceki yıla göre yüzde 160,5 artarak rekor kırdı. Ankara'da 9 bin 155 TL olan konut metrekare maliyeti, İstanbul'da 21 bin 328 TL'ye kadar ulaştı.

 

Erdoğan Ukrayna’ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’ya gidiyor. Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ve BM Genel Sekreteri Guterres ile görüşecek. Görüşmede Ukrayna’daki savaş ve tahıl sevkiyatı ele alınacak.

 

Şehidimiz var

Şanlıurfa sınırında yapılan hain saldırıda yaralanan Topçu Sözleşmeli Er Enes Gazi Özdemir şehit oldu.

 

Dinmeyen acı

17 Ağustos Depremi’nin üzerinden 23 yıl geçti. İstanbul, Sakarya ve Kocaeli başta olmak üzere tüm ülkede depremde hayatını kaybedenler için anma törenleri düzenleniyor. 

 

Motorin zammı iptal edildi

Bugün pompaya yansıması beklenen 79 kuruşluk motorin zammı iptal edildi.

 

Davutoğlu’nun CHP’yi rahatsız eden sözleri

Altılı masa, hükümetin Suriye politikası üzerinden yeni bir çatlak yaşıyor. Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu'nun Esed'le görüşmeye karşı çıktığı açıklamaları CHP'de rahatsızlığa neden oldu.

 

Tur şansı Trabzon’a kaldı

Trabzonspor Şampiyonlar Ligi play-off turunda Kopenhag'daki ilk maçı şanssız şekilde 2-1 kaybetti.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Kılıçarslan 18.08.2022 00:19
  İnşaat kalemlerinin neredeyse %99'u yerli. 2019 itibarı ile beton ve demir aynı emlak ve otomotiv sektörü yada market zincirler gibi zam furyasını başlattı. gizli ve çok sinsisice piyasının allak bullak olmasını sağladı. Emlak sektörü ilk darbeyi inşaat malzemelerinden yedi..Devlet inşallah ilk amelyatı bu sektörden başlatır diyelim..
 • Kemal 17.08.2022 21:15
  Demir yerine altın mı kullanıyorlar acaba.
 • İhsan 17.08.2022 20:26
  Arsa sahiplerine yüzde oranı düşürülmeli. Devletin sınırlama getirmesi gerekiyor.1 dönüm araziye 15 daire verilirmi.Yuhhhh.
 • Ülkem 17.08.2022 18:18
  Bu konut meselesine ne yapıp yapıp hükümetin el atması lazım artık ev almak Türkiye cumhuriyeti Devletinin alt ve orta kesimi için emin olun artık hayal ama Yabancılar için hala dolar bazında ülkemiz bedava bu yabancılara konut satışını durdurun yoksa iç huzursuzluk had safhada hala bunu göremeyecek kadar gözünüz kapalı aklınız durmuş olamaz yabancıya konut satma inadından vazgeçin millet kiralık ev bulamıyor haberiniz olsun.
 • Misafir 17.08.2022 17:09
  E nasıl ucuza ev olacak
Daha fazla yorum görüntüle