25 Eylül 2022 Pazar ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Serkan KARAHALİLOĞLU

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 


Elon Musk'tan İranlı protestoculara Starlink desteği

Elon Musk, İran'da sokak olayları nedeniyle hükümetin interneti kesmesinden sonra rejime karşı sokağa dökülen protestocular için Starlink uydularını devreye soktu.

 


Yunanistan'dan Midilli ve Sisam'a ABD zırhlısı

Yunanistan'ın uluslararası hukuku hiçe sayarak Ege'de Gayri Askeri Statüdeki Adalar'a zırhlı araç sevk ettiği anlar ortaya çıktı. TSK'ya ait SİHA'lar, Atina Midilli'ye 23, Sisam'a 18 tekerlekli araç sevkiyatı yaptığını belirledi.

 


Erdoğan gençlere seslendi: Oyunuza, iradenize sahip çıkın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'da gençlere seslendi. "Sizlerden her şeyden önce oyunuza, iradenize, geleceğinize sahip çıkmanızı istiyorum" diyen Erdoğan, "Benim karşımda dahi özgürlüğünüzden asla taviz vermeyin" diye konuştu.
İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan KKTC açıklaması

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim Taha, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüşmesinde İİT'nin KKTC ile dayanışma içinde olduğunu ifade etti.
Fransa’da enerji krizi odun şirketlerine yaradı

Fransa'da enerji fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle halkın talaşa yönelmesi odun satan şirketlerin hisselerini yükselişe geçirdi. Odun ve talaş satışıyla bilinen Fransa'daki bazı şirketlerin hisse değerleri borsada yüzde 700'lere varan artış kaydetti.
Rusya’da seferberlikten kaçanlara 10 yıla kadar hapis

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'da kısmi seferberlikten kaçanların 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını öngören kararnameyi imzaladı.

 


Federer gözyaşları içinde kortlara veda etti

Dünyaca ünlü tenisçi Roger Federer, Rafael Nadal ile birlikte Laver Cup'ta oynadığı çiftler maçının ardından tenis kariyerini noktaladı. 41 yaşındaki İsviçreli raket karşılaşmanın ardından gözyaşlarına hakim olamadı.

Yorumlar 24 Yorum Var
 • vatandaş 26.09.2022 11:01
  Adamlar ülkelerinin çıkarı için her şeyi yapıyor bizdeki bazı zengin insanlar ise Türkiye aleyhine her şeyi yapıyor. Farkı görün artık.
 • Qwerty 26.09.2022 10:17
  Namussuz yahudi dünyada nerede bir olay karışıklık mevcuttur siz altında yatıyorsunuz
 • Deli dumrul 26.09.2022 09:29
  bu olanlar Türkiye için planlanan olaylar devletimiz starlinke önlem almalı mutlaka önleme çalışmaları yapsın. chpkk ve fetö teröristleri abd ile Türkiye ye tuzak kuruyor iran ırak suriye hikaye hedef biziz. Bu sefer tek chpkk lı bırakmayız ona göre...
 • Ali 26.09.2022 08:55
  Anaşılan Iran icin sürec başlamış Artik.
 • mehmet 26.09.2022 08:42
  Bu adam dunyanin başına bela olacak
Daha fazla yorum görüntüle