1 Ekim 2022 Cumartesi ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Yasin AKÇA

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 

Putin'i kızdıracak hamle! Aliyev devreye girdi

Azeri gazını Yunanistan üzerinden Bulgaristan'a taşıyacak boru hattı resmi açılış töreni için Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da bulunan Aliyev, AB ile yapılan anlaşma çerçevesinde Avrupa'ya doğal gaz ihracatını ikiye katlama taahhüdünün arkasında olduklarını söyledi. 


Erzincan’da deprem!

Erzincan ili Tercan ilçesinde saat 08.41’de 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD, deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığını açıkladı.
 

Türkiye'den BM'ye ‘adalar’ mektubu

Yunanistan ile yaşadığı krizi diplomatik yollarla çözmek isteyen Türkiye, BM'ye yazdığı mektupta; Atina'nın adaların silahlandırıldığını ve iki anlaşmanın (Lozan ve Paris) açıkça ihlal edildiğini bildirdi.

 

Zaporijya Nükleer Santrali Genel Müdürü gözaltına alındı

Zaporijya Nükleer Santrali Genel Müdürü Ihor Murashov, Rus devriye ekibi tarafından gözaltına alındı.
 
İran'dan sekiz gün gaz akışı duracak

BOTAŞ, gerçekleşecek planlı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle İran-Türkiye Doğal Gaz Boru Hattından 2 - 9 Ekim arasında gaz akışının duracağını duyurdu.


Sosyal konut projesine gençlerden büyük talep!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine gençlerden çok büyük teveccüh geldiğini belirterek bugüne kadar yaklaşık 2 milyon gencin sosyal konut projesine başvurduğunu söyledi.
   
Şahika Ercümen, Türkiye rekoru kırdı

'Kaş Başka Dünya Kupası Serbest Dalış Şampiyonası'nın ikinci gününde kadınlar ip destekli sabit ağırlık kategorisinde milli sporcu Şahika Ercümen, 82 metreye dalarak daha önce 81 metre olan Türkiye rekorunu yeniledi.
 

Yorumlar 17 Yorum Var
 • vay baa 02.10.2022 23:13
  Avrupa kayıtsız şartsız ermeniden yana, senin yaptığına bak, olmadı aliyev...
 • yazar 02.10.2022 01:06
  Bizden neden Bulgaristan'a gaz gitmiyor?? herşeye yunani ortak yaparsan olacağı buydu! Yunanistan bizim sayemizde doğal gaz dağıtım merkezi oldu! Utanç verici!!!
 • Gökhan 43 02.10.2022 00:33
  Sana ne avrupadan.rusya seninde biletini keser
 • Alparslanın KURDU 02.10.2022 00:06
  sayın Aliyev bak yorumları gör hakkında düşünenleri duy kendine düşman edinme dik dur fırsatları kaçırma ya ol yada yok ol seçimini yap. karar senin bu millet seni sevip bağrına bastıysa yanlış yapma donsun o Avrupalılar. ABD ye taviz vermeyin sayın TÜRKİYE dostları açıktan Rusyanın yanıda olun
 • Fatih34 01.10.2022 22:29
  Avrupaya gaz vermeyin fiyatı iki katına çıkarın... Bir olay çıkarın sıkıntı var diye zam yapın, ONLAR NASIL YAPIYORSA AYNISINI YAPIN.....
Daha fazla yorum görüntüle