Kanal 7 ekranlarının ilgiyle takip edilen gezi programı "Bahar Kapıda", her hafta Anadolu'nun gizli kalan köşelerini izleyenlerle buluşturmaya devam ediyor. Samimiyeti ve renkli karakteriyle büyük beğeni toplayan Bahar Gelir'in sunumunu üstlendiği program bu hafta Hatay'a konuk oldu. 

Tarih boyunca pek çok devlete ev sahipliği yapan Hatay, kültürel zenginliği ve hoşgörülü insanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği destinasyonlardan biri. Leziz mi leziz yemekleri ve göz kamaştıran manzaralarıyla da dikkatleri üzerine çeken şehre bu hafta konuk olan Bahar Kapıda ekibi ilk olarak meşhur zeytinyağlı doğal sabunun yapılışını öğrenmek için yola koyuldu. Tüm detayları izleyenlerle buluşturmayı ihmal etmeyen Bahar Gelir, ardından keçilerin yanına giderek süt sağdı. Çoban kızın yazmasına hayran kalan Bahar Gelir, yöresel yoğurt yapımının inceliklerini detaylarıyla ekranlara aktardı. 

Hatay'da köy ağası olmadan gezemeyeceklerini öğrenen Bahar Kapıda ekibi bir sonraki durağında köy ağasının da kendilerine eşlik etmesini istedi. Hatay peynirini denemek için sabırsızlanan Gelir, uzadıkça uzayan peyniri görünce şaşkınlığını gizleyemedi. 

Son olarak yöresel kına kıyafetlerini giyerek Hatice Abla'nın yanına giden Bahar Gelir'e Hatice Abla kayınvalidelik yapınca kahkaha dolu anlar yaşandı. Gündüz Gece ekibi ise yöreye özgü kına gecesiyle, danslarıyla çok renkli ve eğlenceli görüntüler kaydetti.

Anadolu'nun her köşesinden hayatlar, hikayeler ve sohbetlerin ekranlara taşındığı 'Bahar Kapıda'nın yeni bölümü her Cumartesi ve Pazar günü saat 21.15'te Kanal 7 ekranlarında...

Yorumlar 0 Yorum Var