30 Kasım 2022 Çarşamba ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Serkan KARAHALİLOĞLU

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 

Tek kitle üç test dönemi

Sağlık Bakanı Koca, artan solunum yolu hastalıklarıyla ilgili açıklama yaptı. "Kokteyl" virües özel kit kullanıma alınacak. Tek kitle influenza, Kovid ve RSV'a aynı anda bakılacak.

 

Düzce afet bölgesi ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5.9 şiddetinde depremin yaşandığı Düzce’nin afet bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

 

Fiyatlara sıkı takip

Büyük marketlerdeki fahiş fiyatlar tepki çekerken, hükümet yeni bir adımı hayata geçiriyor. Fiyat farklılıklarını gidermek için Fiyat İstikrar Komitesi kurulacak.

 

Fatma Onur öldürüldü

MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Sincar'da düzenlediği operasyonda, terör örgütü PKK'nın sözde istihbarat yöneticisi Fatma Onur öldürüldü.

 

Asgari ücret için dört kriter

Asgari ücret görüşmeleri başlıyor. Yeni ücretin belirlenmesinde yaşam maliyeti, ülkenin ekonomik durumu, enflasyon ve refah payı kriterleri belirleyici olacak.

 

BMW’den Togg’a nispet

BMW, Togg'un Gemlik rengini hatırlatan ve Togg'a benzeyen modelini Gemlik sahilinde çektiği fotoğrafla sosyal medyadan paylaştı. Türk takipçiler, paylaşımı "Togg'a nispet" olarak yorumladı.

 

ABD, İran’ı kupa dışına itti

Dünya Kupası'nda en çok merak edilen maçlardan biri sonuçlandı. ABD, İran'ı 1-0 mağlup ederek bir üst turda Hollanda'nın rakibi oldu. İran ise Dünya Kupası'na veda etti.

Yorumlar 2 Yorum Var
  • Ccc 01.12.2022 00:08
    Devlet çaydırıcı gücünü kullanmalı çünkü devlet güçsüz olursa hainlerin sesi çok çıkar ..!
  • esteban41 30.11.2022 22:23
    O kitlerde insanların dna örnekleri kalır. kitlerin kesin imhası gerekir çok dikkatli takip ile imha önemli. Aman dikkat.