İngiltere'de hayvan hakları savunucusu olan Animal Rebellion adlı grubun üyeleri, başkent Londra'nın merkezindeki Nusr-Et restoranına baskın yaptı. Protestocular, çalışanlar tarafından dışarı atıldı.

İngiltere'de Animal Rebellion adlı hayvan hakları savunucusu aktivist grup, Londra'nın merkezindeki Knightsbridge'de yer alan Salt Bae lakabıyla tanınan Nusret Gökçe’ye ait Nusr-Et et restoranına baskın yaptı. Dün yerel saatle 18.00 sularında restorana baskın yapan aktivist grup, önceden rezerve edilmiş masalara oturarak restoranı protesto etti. Nusr-Et'i "bozuk bir sistemin simgesi" olduğu için hedef aldıklarını aktaran protestocular, yaklaşık 1 saat sonra Nusr-et personeli tarafından restorandan dışarı atıldı.

Aktivist grup tarafından yapılan açıklamada, "bitki bazlı bir gıda sistemi" çağrısında bulunuldu. Animal Rebellion üyesi Ben Thomas, Nusr-Et'e yaptıkları baskın hakkında, "Bunun gibi restoranlar bozuk bir sistemin simgesi. Şu anda İngiltere'de iki milyon insan gıda bankalarına bel bağlarken, influencer şefler altın kaplama biftekleri bin sterlinin üzerinde satıyor" dedi.

Metropolitan Polisi protestonun bildirildiğini ancak grubun memurlar gönderilmeden önce restorandan ayrıldığını söyledi.

NUSR-ET’İN ARDINDAN MICHELIN YILDIZLI RESTORANI HEDEF ALDILAR

Animal Rebellion grubu üyeleri Nusr-Et’in ardından aynı gün Manchester'daki Michelin yıldızlı Mana adlı restoranda da benzer bir protesto düzenledi. Manchester Polisi, 14 kişinin ağırlaştırılmış suç şüphesiyle gözaltına alındığı ve daha fazla soruşturma yapılıncaya kadar kefaletle serbest bırakıldığını belirtti. Mana restoran tarafından yapılan açıklamada, protestocuların "Covid-19 ve devam eden enerji krizinden ekonomik olarak zaten zarar görmüş küçük bir işletmenin işleyişini sekteye uğrattığı" ifade edildi.

İşletme sahibi Simon Martin yaptığı açıklamada, "Protestocuların neden kurumsal bir fast-food zinciri yerine sürdürülebilirliğe ve hayvan refahına öncelik veren bir restoranı seçtikleri konusunda kafamız karıştı" dedi.

Yorumlar 18 Yorum Var
 • Adnan 05.12.2022 11:46
  Oraya et yemek isteyenler geliyor, Ot yemek isteyenlere yönelik yerler de var. İnsanların yeme zevkine karışmaya hiç kimsenin hakkı yok. Tamamen saçmalık, şov amaçlı girişim.
 • cevdet 05.12.2022 11:44
  Her gün abartısız milyonlarca tavuk ve binlrce sığır etinin tüketidiği Mc Donald, KFC veya Burger king gibi fest food lar dururken buralara musallat olmaları ya Yahudi Simon ve Türk Nusret düşmanlığı yada her ikisinin reklamı
 • Guaidoglu 05.12.2022 11:03
  Yakinda bizdede yaparlar. Ama bizimkiler "et" altindan hükümeti yikmak ister. Hükümete tavsiyem paralari nerden geliyor arastirin ve bu yapilanmalari kontrol altin da tutun.
 • Türk 05.12.2022 10:57
  Nusret bedava reklam yapmış
 • Ömer 05.12.2022 10:29
  kapilari kilitleyip bunlarinagzini burnunu kiracaksin. Kendin yorulana kadar döveceksin. Ellerinden Telefonlari alacaksin. Arkapaidan cüval gibi disari atacaksin. Bak bakalim birdaha yapabiliyorlarmi. Bunlara iyi davrandikca bunlar devam ediyor.
Daha fazla yorum görüntüle