8 Aralık 2022 Perşembe ülke ve dünya gündeminde dikkat çeken gelişmeleri Haber7.com okuyucuları için derledik.

Spiker: Gamze TÜRK

Kurgu: Serkan KARAHALİLOĞLU

Kameraman: Mutlu ŞAHİN

 

Dünya Kupası merakı felç etti

Çin'de yaşayan 26 yaşındaki Cao isimli genç yerel saate göre Dünya Kupası'nda maçlar 18.00-06.00 saatleri arasında oynanınca, maçları izlemek uğruna günde sadece iki saat uyuyarak işe gitmesi sonucu yüz felci oldu.

 

‘Enflasyonun boynunu kıracağız’

Ekonomideki son gelişmelere ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Enflasyonun boynunu kıracağız" dedi.

 

Akaryakıtta yeni indirim

Akaryakıt fiyatlarına bir indiram daha geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresi 1 lira 90 kuruş, benzinin litresi ise 2 lira 15 kuruş düştü.

 

Darbe planının ardından Prens çıktı

Almanya'da darbe yapmayı planlayan İmparatorluk Vatandaşları adlı terör grubuna operasyon düzenlendi, Prens Reuss gözaltına alındı.

 

‘Asgari ücretle çalışan sayısı azalsın’

TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, asgari ücretle çalışanların sayısının düşürülmesi gerektiğini belirterek, "Ücretli çalışanların vergi kayıpları önlenmelidir" dedi.

 

Meteoroloji’den kar ve sağanak uyarısı

Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde sağanak yağış bekleniyor. İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde ise kar yağışı etkili olacak.

 

Hakemler hakkında konuşana ceza

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, maç öncesi ve sonrasında hakemlerle ilgili yorumda bulunan yönetici, teknik direktör ve futbolculara ceza uygulayacaklarını açıkladı.

Yorumlar 6 Yorum Var
 • Sakarya 09.12.2022 00:37
  Şu testisi su yolunda sürünürmus .!
 • Emeklidur 08.12.2022 23:45
  Enflasyonun boynunu kırmaktan ziyade,onu ( enflasyonu) körükleyenlerin boynunu kırmak gerek.Müslüman Türk milletine yapılan bu zulüm reva mıdır. (2. Paragrafa yorumum.)
 • İsi 08.12.2022 22:53
  Neymiş? Futbol izleme uğuruna yüz felci olmuş. Fazla çalıştığından değil
 • Yiğido SİVAS 08.12.2022 17:54
  Maalesef futbol karşılaşmaları ÜLKEMİZ dede önemli binlerce taraftar seyretmeye gidiyor bazı zamanlar ölümlere varana kadar olaylar küfürler boşa geçen saatlerce zaman ceplerden yüzlerce lira kaybı kazanan kim milyonerlik topcular kulüpler insanları da birbirine düşman edip ayrıştırmasıda CABASI
 • Misafir 08.12.2022 17:52
  Allahım sen bize istikamet ver istikametten ayırma Amin
Daha fazla yorum görüntüle