GENEL / 13.06.2018 11:17

Van’da toplu koyun intiharı

Van'ın Gürpınar ilçesinde uçurumdan atlayan yaklaşık 200 koyun telef oldu. 

Edinilen bilgilere göre ilçeye bağlı Topyıldız Mahallesi Yapraklı mezrasındaki yaylada çobanlar tarafından sarp kayalık bölgede otlatılan koyunlar, belirlenemeyen nedenle uçurumdan atladı. Kayalık bölgeye düşen yaklaşık 200 koyun telef oldu. Olayın ardından bölgeye giden hayvan sahipleri, durumu Gürpınar Kaymakamlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne bildirirken, olayla ilgili ekiplerin yarın bölgede inceleme yapacağı öğrenildi. 

Konuyla ilgili Mahalle Muhtarı Kazım Sevgi, sürüde yaklaşık bin 600 koyunun olduğunu dile getirerek, çobanların müdahalesi sonucu sürünün çoğu kısmının kurtarıldığını söyledi. 

Koyun sahiplerinden Mustafa Başaran ise sürüde yaklaşık 300 koyununun olduğunu ve bunlardan yaklaşık 40 tanesinin telef olduğunu ifade ederek, "Tek geçim kaynağımız koyunlarımızdı. Duyduğumuzda ailece çok üzüldük. Ancak yapacak bir şey yok. Yetkililerden yardım istiyoruz" dedi. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Venezuela'da darbe girişimi! Asker sokağa indi, Maduro'dan flaş çıkış GENEL - 30.04.2019 Meral Akşener'den skandal seçim çıkışı! Tehdit vari açıklamalar... GENEL - 30.04.2019
  • serkan özkan 17.06.2018 14:49 /

    Koyunlar intihar etmez! Arkada giden ödenkine uyar. Önde giden uçurumu geç fark eder, Zincirin son halkasına kadar öndekinin duruduğu anlaşılmadığından iş işten geçmiştir. Arkadakiler öndekilerin düştüğünü anlamaz, sürü yürüyor diye takip eder, ettikçe düşerler. İşte bu yüzden çoban gerekir! Bilme manlatabildimmmi!

genel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla