EKONOMİ / 15.08.2019 06:56

Dünya bu kasabayı konuşuyor! Herkes şokta! 9 yıldır erkek çocuk doğmuyor

Polonya’nın bir kasabasında 9 yıldır demografik bir gizem yaşanıyor. Miejsce Odrzanskie adlı kasabada neredeyse 10 senedir bir tane bile erkek bebek dünyaya gelmemiş. Çocuk nüfusundaki bu dengesizliğin sadece bir tesadüf mü olduğu yoksa bilimsel bir nedene mi dayandığı bilinmiyor. Fakat bu ilginç durumun basına yansıması tüm gözlerin kasabaya dönmesine neden olmuş.

Kasabada doğacak ilk erkek çocuğun ödüllendirileceğini açıklayan Belediye Başkanı Krystyna Zydziak, "Bu haber medyada o kadar konuşuldu ki gelecek erkek bebeğin adını bir sokağa vermeyi bile düşündüm. Ama aileye güzel bir hediye almayı düşünüyoruz. Ayrıca o bebeğin anısına meşe ağıcı dikmeyi de öngörüyoruz." dedi.

Kızların sayıca fazla olması Polonya’da düzenlenen çocuk etkinliklerine ve yarışmalara kasabadan sadece kız çocuklarının katılmasına neden oluyor. Gönüllü itfaiyeciler yarışmasına da Miejsce Odrzanskie kasabasından sadece kız çocukları katıldı.

BİLİM ADAMLARI SEBEBİNİ ARAŞTIRMAK İSTİYOR

Bazı bilim insanlarının konuyu araştırmak istediğini belirten belediye başkanı, birçok doktorun ve kişinin de erkek çocuğun doğması için kendisine tavsiyelerde bulunduğunu ifade etti. Bu tavsiyeler arasında kadınların daha fazla kalsiyum tüketmesi ya da yatağın altına balta konulması da bulunuyor.

Belediye Başkanı bu tavsiyelerin hiçbirinin işe yaramadığını belirtiyor.

KADINLAR HER İŞİ YAPIYOR

Polonya’da birçok kasabada olduğu gibi, Miejsce Odrzanskie’nin nüfusunda keskin bir düşüş söz konusu. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra nüfusu yaklaşık bin 200 olan kasabada bugün 272 kişi yaşıyor. Kasabada son 9 yılda doğan 12 bebeğin hepsi kız çoğuydu.

Erkekler gibi her işi yapabildiklerini söyleyen kadınlar ise bu durumdan pek de rahatsız değil.

Hatta 10 yaşındaki Malwina Kicler, "Erkekler gürültülü ve kötü. En azından sessiz ve huzurlu ortamda yaşıyoruz. Erkekleri kasaba dışında da görebiliriz." diyerek bu durum karşısındaki memnuniyetini dile getirdi.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Anne ve babalardan çok sert tepki: Kapatılsın burası! EKONOMİ - 19.01.2020 28 Şubatçı kafa bundan da rahatsız oldu! Pes dedirten 'haber' EKONOMİ - 19.01.2020
 • GardaskiH 17.08.2019 04:35 /

  abi beni gonderin oraya :) ilk 9 ayda futbol takimi hazir sayilir )

 • murat 16.08.2019 21:07 /

  9 yılda 12 bebek doğmuş. çok az. 1/2 üzeri 12 yapar. oda 1/4096 yapar bunuda dünyadaki kasaba sayısı ile çarparsanız, durumun normal olduğunu görürsünüz.

 • A.Colak 16.08.2019 20:57 /

  Soya dan uzak durun dometez den uzak durun sakin soya yi ve iicinde olani evinize sokmayin

 • Ezgi 15.08.2019 20:58 / 5 kişi beğenmiş /

  Kıyamet alametlerinde vardı bu gelecekte erkek nüfusu tarihe karışacak sadece kadınlar olacak diye aklıma geldi bunu görünce

 • Seher 15.08.2019 20:06 / 6 kişi beğenmiş /

  Benim erkek bebegim olacak orda doğursam 1 ev bir arabanızı aliim

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla