Erzurum Yenişehir Polis Merkezinde görevli polis memuru Ayhan Demir'in  (48) kullandığı 34 BSS 71 plakalı otomobil, Erzincan-Sivas karayolu Kova mevkisinde devrildi. Kazada, polis memuru Ayhan Demir ile yanındaki Abdurrahman Dedeoğlu  (18) yaralandı.Bu sırada Başbakan Binali Yıldırım'ın Erzincan'daki programları  dolayısıyla Sivas'tan karayoluyla kente gelen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan kazayı  fark edip konvoyunu durdurdu.

Makam aracından inen Demircan, olay yerine giderek, çevredeki  vatandaşlarla yaralılara ilk müdahaleyi yaptı. Demircan ve vatandaşlar, yaralılara müdahale ederken olay yerine  ambulans çağrıldı.

Yaralılar daha sonra 112 Acil Servis görevlilerince, Demircan ve  koruma ekibinin de yardımıyla 2 ambulansa alınarak Erzincan Mengücek Gazi Eğitim  ve Araştırma Hastanesine getirildi.

Bakan Demircan da makam aracıyla ambulansların arkasından aynı  hastaneye gelerek yaralıları hastanede ziyaret edip sağlık durumları hakkında  Başhekim Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız'dan bilgi aldı. Hastaneye gelen yaralı yakınlarına "geçmiş olsun" dileklerini ileten  Bakan Demircan, daha sonra diğer hastaları ziyaret edip aileleriyle görüştü.

YARALILARIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Demircan, hastane çıkışı AA muhabirine yaptığı açıklamada, yolda  tesadüfen kazayla karşılaştığını söyledi. Bakan Demircan, şu bilgileri verdi:

"Yolda gelirken yol kenarında kaza yapan arkadaşları görüp kendilerine  vatandaşlarla yardımcı olduk. İlk gözlemlerimizde yaralıların şuuru açıktı,  herhangi bir hayati tehlikeleri yok. Gerekli ilk müdahaleleri olay yerinde  yaptım. Gelen ambulanslarla yaralılarımızı hastaneye sevk ettik."

Yaralılar Demir ve Dedeoğlu'nun İstanbul'dan yola çıktığını belirten Demircan, "Yaralılarımıza geçmiş olsun diyor ve acil şifalar diliyoruz."  ifadesini kullandı.

Bakan Demircan, daha sonra çeşitli açılışlara katılıp halka hitap edecek olan Başbakan Binali Yıldırım'ın programlarına katılmak üzere kent merkezine hareket etti.

Yorumlar 0 Yorum Var