İstanbul Sultangazi'de iddiaya göre evli ve bir çocuklu kadına tacizde bulunduğu iddia edilen bir kişi kadının ailesi ve akrabaları tarafından feci şekilde dövüldü. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, 6 Eylül Perşembe günü saat 16.00 sıralarında Sultangazi Sultançiftliği Mahallesi Osmangazi Katlı Kavşağı üzerinde meydana geldi.  İddiaya göre, Suriye uyruklu evli ve bir çocuk sahibi I.H. yemek siparişi vermek için bir lokantaya gitti. Osmangazi Katlı Kavşağı üzerinde Suriyelilerin işlettiği lokantaya giden I.H., burada çalışan garson olarak çalışan Hüseyin Al Ferhan Al C.'nin (19) sözlü ve fiziksel tacizine uğradı. 

KOCAN EVDE Mİ?"

I.H., lokantada yemek siparişini vererek beklemeye başladı. İddiaya göre, kadının yanına gelen Hüseyin Al Ferhan Al C., I.H.nın ellerini okşayarak, Kocan evde mi? Evde değilse 10-15 dakika sizin eve gelip seninle bir şey konuşacağım" diyerek sözlü ve fiziksel tacizde bulundu. Garsona tepki gösteren kadın lokantayı terk ederek evine gitti ve yaşadıklarını kocası Z.A.ya anlattı. 

TACİZCİ TUZAĞA DÜŞTÜ

Eşinin anlattıkları karşısında şok geçiren Z.A. 19 yaşındaki tacizciyi tuzağa düşürmek için eşinden lokantaya yeniden gitmesini ve garsonun teklifinin kabul etmesini söyledi. Z.A. ailesini ve akrabalarını da konu ile ilgili bilgilendirdi. Çocuğu ile birlikte lokantaya giden kadın, garsona teklifini kabul ettiğini söyledi. 

Kadınla beraber lokantadan çıkan Suriye uyruklu garson, kadının kocası, yakınları ve çevredeki bazı vatandaşlar tarafından feci şekilde dövüldü.  O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. 

HASTANEDEKİ TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR

Polise teslim edilen tacizci gözaltına alındıktan sonra tedavi edilmek üzere İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar oluşan Hüseyin Al Ferhan Al C.'nin hastanedeki tedavisi devam ediyor. 

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Sözlü ve fiziksel tacize uğradığı iddia edilen I.H. ve eşi Z.A., emniyetteki ifadelerinde Al C.den şikayetçi olduklarını söylediler. Z.A., Suriyedeki iç savaştan dolayı ülkesini terk ederek Sultangaziye yerleşen I.H. ile üç yıl önce evlendiklerini, eşinin ikamet ettiklere adrese yakın olan Suriye yöresel yemeklerinin satıldığı lokantaya 1 aydır alışverişi için gittiğini söyledi. Eşinin daha önce de Al C.  tarafından tacize uğradığını iddia etti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yorumlar 17 Yorum Var
 • Eyüp Öztürk 09.09.2018 01:29
  Bunlar iyi günlerimiz başımıza daha neler gelecek acaba.
 • HASAN 08.09.2018 22:56
  Sarkıntılık yapan suriyeli .Savaştan kaçıp milletin karısına kızına sarkıyorlar .Kavga edince bıçaklayıp suriyeye kaçıyorlar . Hırsızlık,gasp,taciz ,yolllarda 5 er 10 ar lı dolaşıyorlar .Nitelikli olanlarını avrupa aldı bize kafa kesen ,sapık ,hırsız kaldı !! Biz de bu ülkenin vatandaşıyız bize de bi sorun aldık ülkeye ama vatandaş yapalım mı diye . 4 milyon kişi ne demek ,nufusun 10 sene sonra etnik değişimi demek . Araplar ile çalışmak zorunda olan ya da iş ,satış yapmış olan bayanlara bi sorun hepsi taciz ve sarkıntılıktan şikayetçi .Yaşlı,kadın ,çocuk başımızın üstünde yeri var ama o gençlerin yeri burası değil.
 • Musti 08.09.2018 22:13
  Rte gör bunlari bizimkinler yetmez gibi birde suriyeli cikti basimiza
 • Veli 08.09.2018 22:03
  Türkler böyle şeyler yapmıyormu.. Ayrıca neden suriyelileri sadece kötü örneklerle anıyorsunuz genelleme yapıyorsunuz. Siz cehennem kütüğüsünüz zalim yorumcular.
 • Kenan 08.09.2018 20:39
  Delil varsa ğebertsinler birde öyle deyilse kadın adama yazdıysa ğören bilen Allah yardımcımız olsun
Daha fazla yorum görüntüle