GÜNCEL / 23.10.2018 20:26

İşte Sultangazi'deki sır aracın içinden çıkanlar!

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında Sultangazi'de park halinde bulunan Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na ait diplomatik araçta yapılan inceleme sona erdi.

Sultangazi'de bir otoparkta bulunan  başkonsolosluğa ait 34 CC 1736 plakalı araçta, soruşturmanın seyri açısından dikkat çekici bulgulara ulaşıldı.

İKİ BAVUL İLE BİLGİSAYAR VE EVRAK BULUNDU

Aracın içerisinde iki bavulla birlikte bilgisayar ve evrak bulunduğu öğrenildi. Eşyaların kime ait olduğu henüz net olarak bilinmezken, yetkililer, bilgisayar ve evrakın Kaşıkçı'ya ait olabileceği gibi konsolosluk çalışanlarına da ait olabileceği ihtimalleri üzerinde duruyor

ARAÇ OTOPARKTAN ÇIKARILARAK GÖTÜRÜLDÜ

Ekipler, yaklaşık 2,5 saatlik incelemenin ardından buradan ayrıldı. 

Narkotik ve kadavra uzmanı 2 köpeğin de yer aldığı incelemenin ardından, Başkonsolosluğa ait araç da otoparktan çıkarılarak götürüldü.

EŞYALARA EL KONULDU

Ekipler ayrıca araçta bulunan eşyalara da el koyarak emniyete götürdü.

BMW'DEN MERCEDES'E NAKLETMİŞLER

Dün akşam ortaya çıkan görüntülere göre ise, 15 gün önce Mercedes marka konsolosluk otomobili Sultangazi'deki otoparka bırakılmış, birkaç gün sonra otoparka gelen BMW marka farklı bir konsolosluk aracı önceki aracın yanına çekilmiş. Ve BMW'nin içindeki malzemeler park halindeki Mercedes'in bagajına konulmuştu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Ziyaret skandala dönüştü: Vekiller Kılıçdaroğlu'nu dakikalarca bekletti GÜNCEL - 20.05.2020 Erdoğan'ı kızdıran görüntü! GÜNCEL - 19.05.2020

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla