Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesi yakınlarındaki boş arazide, çöp torbalarına konulmuş halde onlarca köpek ölüsü bulundu.

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneğinden (HAYKURDER) yapılan yazılı açıklamaya göre, Ankara'nın Çubuk ilçesindeki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yanındaki boş arazide siyah çöp torbalarına konulmuş halde onlarca köpeğin cesedi bulundu.

Çok sayıda hayvanseverin ve dernek temsilcilerinin haberi alır almaz olay yerine gittiğini belirten HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı, köpeklerin poşetlere konularak boş araziye atıldığını kaydetti.

Paçalı, şu bilgileri verdi:
"Ölüm sebeplerinin ne olduğunu, bu cesetlerin buraya kim tarafından atıldığını bilmiyoruz ama korkarız ki bu da yeni bir katliam. Türkiye'nin her yerinden her gün yeni katliam haberleri alıyoruz. İnsanlık yavaş yavaş çürüyor. Yetkililer yasa çıkartmak için hala daha ne bekliyor? Bu katliamlar ne zaman bitecek? Devlet ne zaman müdahale edecek? Bu katliamlara 'dur' demenin tek yolu yasadır. Yasa istiyoruz."

Yorumlar 11 Yorum Var
 • vatandaş 13.04.2019 21:44
  ey köpek katili insan sen hiç düşünmezmisin 2 metre çukura girdiğinde ne yapacaksın.
 • Ahmet 13.04.2019 21:30
  Hayvan yasası bir çıkmadı. Hayvana işkence çocuğa işkence gibi sayılmalı. Ağır hapis cezaları gelmeli.
 • VATANDAŞ 13.04.2019 21:01
  yasaya gerek yok sokak köpegi yasaklansın o kadar
 • zafergülten 13.04.2019 20:09
  bu nasıl bir müslüman ülke,böyle bir katliamı anca satanistler,yani şeytana tapanlar yapabilir.unutmıyalım,sevgili peygamberimizde hayvanları sever ve kedi beslerdi,onun zamanında böyle bir olay olsa idi yapanları lanetlerdi.
 • melik 13.04.2019 19:39
  Bende ,sokaklarda Köpek çetesi istemiyorum,bu sabah yine kardeşime saldırmışlar..Hiç olmazsa dişilerini toplasınlar.,yeter artık.
Daha fazla yorum görüntüle