Çankırı'da bir ortaokulda veli tarafından ders esnasındaki öğretmen koridora çıkarılarak darp edildi. 

Edinilen bilgiye göre, H.A. isimli kişi, çocuğunu darp ettiği iddiasıyla İsmet İnönü Ortaokuluna gelirken veli H.A., öğretmen M.S.'yi ders sırasında dışarı çağırarak koridorda darp etti. H.A., olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı. Olay sonrası okulda eğitime yarım gün ara verilirken olay anı ise okulun güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Öğrencilerini eğitmek ve topluma kazandırmaktan başka amacı olmayan, bu amaç uğrunda hedeflere ulaştıkça mutluluk duyan ve geleceğin meslek erbaplarını yetiştiren eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının bir yenisi de ilimizde gerçekleşmiştir. Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına ve hatta canına kast eden şiddet olayları, eğitim öğretim faaliyetlerinin önündeki en büyük engeldir.

Eğitim çalışanları; veli, öğrenci gibi birçok kesim tarafından rahatlıkla hedef alınabilmekte ve bunlara karşın öğretmenlerimiz mağduriyet yaşamaktadırlar. Valimizin takdirleriyle, öğrenci ve öğretmenlerde meydana gelen tedirginliklerden dolayı 22 Mayıs 2019 Çarşamba günü öğle sonu İsmet İnönü Ortaokulu'nda eğitim-öğretime yarım gün ara verilmiştir.

22.05.2019 tarihinde İsmet İnönü Ortaokulunda görev yapan meslektaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, bu menfur saldırıda mağdur olan öğretmenimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Öğretmenimize sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Bu bilinçle öğretmenimizin şahsında, tüm eğitim camiamıza yapılan bu çirkin saldırının takipçisi olacağız" dedi.

 

Yorumlar 53 Yorum Var
 • ahmet 24.05.2019 17:40
  boyle boyle bır nesıl yok oldu gıttı. son 15 yılda yetişen cocuklarımızı ne yazık ki kayıp bir nesil olarak görüyorum.Özellıkle buyuk sehırlerde cocukların davranısları saygıdan sevgıden çok uzak. kendı dunyamıza daldık cocuklarımızı ıhmal ettıık , verdık tabletı elıne daha kucucuk yaslarda , tablet oldu onu egıten. tablet ıyıydı tabı sesı cıkmıyordu , egıtıcı canlı olunca sonuc ortada. Allah yardımcımız olsun.
 • ramazan 24.05.2019 13:59
  bu şekilde yapılan eytimden olsa olsa tinerci yetişir kavgacı yetişir babasını döven anasını kesen yetişir yazıklar olsun
 • Polat 23.05.2019 21:28
  Öğretmen gerçekten dövüyor ise gücü gücü yetene olmalı suçsuz yere ödev yapmadı diye kavga etti diye bir öğrenci dövülmemeli sonuçta bir eğitim kurumudur.
 • erd 23.05.2019 16:56
  ne günlere kaldık.ayı gibi adam
 • MAHMUT BAL 23.05.2019 11:11
  SAVCININ MÜDÜRÜ TEHDİT ETTİĞİ BİR ZAMANDA YAŞIYORUZ ÇOCUKLARA BİR TOKAT ATARSAN SENİ HAPSE atarım. DİYOR BÖYLE ZAMANDA ÇOCUKLAR NASIL YETİŞİR VE BU ÇOCULKARIN ÇOCUKLARI ALLAHÜ TEALA SONUMUZU HAYIR EYLESİN.
Daha fazla yorum görüntüle