GÜNCEL / 29.06.2019 10:10

'Türkleri bize verin' deyip linç etmeye çalıştılar!

Güney Kıbrıs'ta, Kapalı Maraş'ın açılması için Rum Başkanlık Sarayı önünde yapılan mitingde, ırkçı ELAM partisi üyesi 20 kişilik grup, Kıbrıslı 10 Türk'ü linç etmek istedi. 'Türkleri bize verin' diyerek olay çıkaran gruba polisin müdahale etmemesi de dikkat çekti.

Olay, akşam saatlerinde, Kıbrıs Rum Kesimi'nde Rum Başkanlık Sarayı önünde meydana geldi.

Sözde 'Mağusa Belediyesi' Kapalı Maraş için eylem yaptı. Eyleme 10 Kıbrıslı Türk de destek verdi.

"TÜRKLERİ BİZE VERİN" DİYE BAĞIRIP SALDIRMAYA ÇALIŞTILAR

'Mağusa Başkanı' Alexis Galanos, kürsüden Maraş'ın açılması yönünde açıklama yaptığı sırada, "Aramızda Kıbrıslı Türkler de var. Onlara teşekkür ederim" dediğinde ellerinde Yunanistan bayrağı olan 20 kişilik grup, "Türkleri bize verin" diye bağırıp, Kıbrıslı Türklerin olduğu yere gitmeye çalıştı. Bu sırada eylemdeki Rum kadınlar ve gençler de, 'Katil EOKA B' sloganlarıyla gruba karşı çıktı, Kıbrıslı Türkler korumaya alındı.

"LİSELİ VE ORTAOKULLU GENÇLER SLOGAN ATTI"

ELAM partililer 'Kıbrıs Rumdur, Kıbrıs halkına aitti' sloganlarıyla karşılık verirken, polisin olaya müdahale etmemesi ise tepki topladı.

Eyleme katılan Kıbrıs Türk Orta Öğretim Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil, DHA muhabirine olayla ilgili açıklama yaptı. Elcil şöyle konuştu:

"Rum derin devleti ELAM üyelerini kullanarak olayların çıkmasını istedi. Bizler 10 kişilik grupla eyleme destek vermek için gittik. O sırada Galanos bizlere teşekkür etti. Bu sırada yaklaşık 20 kişilik liseli, ortaokullu gençler sloganlar atmaya başladı. Bizlerin tarafına yürümeye çalıştı. O sırada Rum kadınlar ve gençler de ELAM'lılara tepki gösterdi."

"RUM POLİSİ İZLEDİ"

ELAM'lıların öğrenci olduğuna dikkat çeken Elcil, "Öğretmenler de gençlerin beyinlerini yıkıyor. Sonra beyinleri yıkananlar bu şekilde eylemlere katılıyor. Rum polisi olayları izledi" dedi.

Eylemde bulunan Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir ise "Eylem başladığında 'aramızda Kıbrıslı Türk kardeşlerimizde var' anonsundan sonra olaylar çıktı. ELAM'lıların başında duran yaşlı adam, 'Türkleri bize verin' diye işaret yaptı. Sonra kadınlar ve gençler buna sert tepki gösterdi. Hatta, 'Gidin Yunanistan'da yaşayın', 'Katil EOKA B' sloganları atıldı. Daha sonra ana muhalefet AKEL üyeleriyle birlikte araçlarımıza binerek Kuzeye geldik" dedi. 

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Son dakika: Başkan Erdoğan'ın sözleri BM'de salonu terk ettirdi GÜNCEL - 23.09.2020 Feci kaza kamerada! Son sürat TIR'a çarptı! GÜNCEL - 23.09.2020
 • ercani 01.07.2019 09:41 /

  Tüh keske iyi bir dayak yeselermis ,kimlere destek olduklarini ögrenirlerdi.Rumlasmis türkler orda yasayin siu gecmeyin kuzeye.Insallah kktc önlemi alir.

 • Kader 30.06.2019 12:21 / 6 kişi beğenmiş /

  Rum kardeşlerine vatanını peşkeş çekmek için yardıma giden sözde türkleri şimdi kktc de linç etsin vatansever türkler hainin yaşama hakkı olmamali

 • Nuh 30.06.2019 08:34 / 5 kişi beğenmiş /

  Bir Türk Olarak Hem Üzüldüm Olaya Hemde Gerçekten Çok Sevindim Biz Yavru Vatan Kıbrıs Dedikçe Kıbrıs’ı Benimseyerek Uğruna Onca Şehit Verip O Kadar Milleti Karşımıza Aldık Kıbrıs’ta ama Kıbrıs Halkı Türk Halkını Türk Askerini Ötekileştirip Güney Kıbrıs Kesimine Kaymaya Çalıştılar Alın Size Gerçek Dost Alın Size Güney Kıbrıs Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Yoktur Zavallılar Sizi

 • Bülent 30.06.2019 06:36 / 6 kişi beğenmiş /

  Siz Türkler e ihanet içinde oladurun.ama ne kadar Rum olsanız da onlar sizi istemiyor.biliyoruz biz Türkler i asla sevmediniz .ama bizden ayrıldığımız vakit Rumlar sizin kaninizi içecek.keske oradaki rumlasmis Kıbrıs Türk ünü oldurseydiler.ama dur daha bu baslangic

 • Funda 30.06.2019 04:17 / 3 kişi beğenmiş /

  Ehh bir kötek bin nasihattan iyidir en azından düşmanını tanımışlardır ☺️

güncel kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla