EKONOMİ / 22.07.2019 00:11

Avukat hakimlere kemerle saldırdı

Endonezya’da bir avukat, duruşma salonunda kararın okunduğu sırada hâkimlere belinden çıkardığı kemerle saldırdı. Hâkimler hastaneye kaldırılırken; avukat polis tarafından gözaltına alındı. O anlar ise duruşma salonunun güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Endonezya’nın başkenti Cakarta’daki Cakarta Merkez Mahkemesi’nde,  meydana geldi. Avukatın, Hâkim Sunarso'nun davacı Tomy Winata ile sanıklar PT Geria Wijaya Prestige, Harijanto Karjadi, Hermanto Karjadi, Hartono Karjadi, PT Saka Utama Dewata ve Fireworks Venture Limited arasındaki geçici bir ihtilafla ilgili kararı okuduğu sırada saldırdığı belirtildi.

Duruşma salonunun güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, avukatın aniden belindeki kemeri çekerek ayağa kalktığı, hâkimlerin bulunduğu kürsüye yaklaşarak kemeriyle hâkimlere vurduğu görüldü. Saldırgan avukat Desrizal Chaniago, duruşma salonunda bulunan güvenlik güçleri ve vatandaşlar tarafından zapt edilerek hâkimlerden uzaklaştırıldı.
Yerel medya, hâkimlerin saldırı sonrası hastaneye kaldırıldığını, Chaniago’nun ise polis tarafından gözaltına alındığını duyurdu.

AVUKATI ADINA ÖZÜR DİLEDİ

İş insanı Tomy Winata’nın, saldırıya uğrayan hâkimlerden ve duruşma salonundakilerden özür dilediği belirtildi.
Avukat Chaniago’nun ‘saldırı’ suçundan cezaya çarptırılabileceği duyuruldu.

SIRADAKİ VİDEO BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR İHA-SİHA hazımsızlığına susturan cevap! EKONOMİ - 22.05.2020 Hafter ve BAE'ye çok ağır darbe! Rus yapımı Krasukha imha edildi EKONOMİ - 19.05.2020
 • mazlum şehirli 22.07.2019 12:17 / 1 kişi beğenmiş /

  keşke bizede böyle avukat denk gelse.

 • Polat 22.07.2019 07:27 / 3 kişi beğenmiş /

  Hakimler ne ara hastanelik oldu

 • halil 22.07.2019 02:32 / 1 kişi beğenmiş /

  bu ne curet,Avukat hem ceza almasi lazim,hemde ruhsati iptal edilmesi lazim..

 • melik 21.07.2019 20:19 / 3 kişi beğenmiş /

  Bir çocukluğuna dönmüş, yağlı kayış oynamak istemiş...

ekonomi kategorisindeki diğer videolar daha fazla

popüler videolar daha fazla